Raakkujokien varsilla metsää omistavilta sosialisoitiin Porvaripuolueen edustajan, ministeri Jouni Mykkäsen yksipuolisella sopimuksella perustuslain turvaamaa omaisuutta.
Tämä tapahtui, kun Mykkäsen mulukku meni sopimaa metsäyhtiöiden kanssa, että enää ei osteta 50 metriä lähempää yhtään puuta. Omassa metsässäni tämä tarkoittaa 100 metrin levyistä kaistaa 500 metrin matkalla. 100x500 metriä on 5 hehtaaria vankkaa tukkimetsää.
Olen aina äänestänyt Kokoomusta, yli 40 vuotta. Nyt meni luotto koko puolueeseen. Kunhan kuntavaalit tulevat, piirrän paksulla tussilla perkeleen ison kirkkoveneen äänestyslippuun!
Mykkänen sosisalisoi metäsni!!!!
7
516
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomuksen vasemmistosiipi on yhtä vasemmalla kuin vihreät ja vasemmistoliitto. Puolue on täysin eri puolue, kuin 20 vuotta sitten. Olen löytänyt oman ehdokkaan joko kristillisdemokraateista tai perussuomalaisista. Kokoomusta ta keskustaa en enää äänestä.
- Anonyymi
Samoin. Kokoomuksessa ei enää ole kuin muutama tolkun poliitikko. En sitä hanhilaumaa enää äänestä.
- Anonyymi
Mää vaan ihmettelen, mitä ne raakut niillä rannan puilla tekee? Entäs nyt sitte ku ne puut lahoo vanhuuttaan ja kaatua mätkähtelevät pikku raakkujen päälle. Kutsutaanko Mykkänen apuun ?
- Anonyymi
Mykkänen on täys Juudas Iskarioit,myy äänestäjiensä omaisuuden omalla suullaan. Mihin mykkis karkaa kun tulee tosi paikka, muiluutetaanko.
- Anonyymi
Olekko muuten huomannu ettei omistamisessa ole järkeä. Ite omistan vain skodan ja siinäki riittää murheita riittävästi
- Anonyymi
Kun persaukiset kuvittelee olevansa porvareita
- Anonyymi
kuitenkin vinkuvat vain,
lissee tukkee,
antakkee rahhoo...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761