Raakkujokien varsilla metsää omistavilta sosialisoitiin Porvaripuolueen edustajan, ministeri Jouni Mykkäsen yksipuolisella sopimuksella perustuslain turvaamaa omaisuutta.
Tämä tapahtui, kun Mykkäsen mulukku meni sopimaa metsäyhtiöiden kanssa, että enää ei osteta 50 metriä lähempää yhtään puuta. Omassa metsässäni tämä tarkoittaa 100 metrin levyistä kaistaa 500 metrin matkalla. 100x500 metriä on 5 hehtaaria vankkaa tukkimetsää.
Olen aina äänestänyt Kokoomusta, yli 40 vuotta. Nyt meni luotto koko puolueeseen. Kunhan kuntavaalit tulevat, piirrän paksulla tussilla perkeleen ison kirkkoveneen äänestyslippuun!
Mykkänen sosisalisoi metäsni!!!!
7
541
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomuksen vasemmistosiipi on yhtä vasemmalla kuin vihreät ja vasemmistoliitto. Puolue on täysin eri puolue, kuin 20 vuotta sitten. Olen löytänyt oman ehdokkaan joko kristillisdemokraateista tai perussuomalaisista. Kokoomusta ta keskustaa en enää äänestä.
- Anonyymi
Samoin. Kokoomuksessa ei enää ole kuin muutama tolkun poliitikko. En sitä hanhilaumaa enää äänestä.
- Anonyymi
Mää vaan ihmettelen, mitä ne raakut niillä rannan puilla tekee? Entäs nyt sitte ku ne puut lahoo vanhuuttaan ja kaatua mätkähtelevät pikku raakkujen päälle. Kutsutaanko Mykkänen apuun ?
- Anonyymi
Mykkänen on täys Juudas Iskarioit,myy äänestäjiensä omaisuuden omalla suullaan. Mihin mykkis karkaa kun tulee tosi paikka, muiluutetaanko.
- Anonyymi
Olekko muuten huomannu ettei omistamisessa ole järkeä. Ite omistan vain skodan ja siinäki riittää murheita riittävästi
- Anonyymi
Kun persaukiset kuvittelee olevansa porvareita
- Anonyymi
kuitenkin vinkuvat vain,
lissee tukkee,
antakkee rahhoo...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572774Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "352391SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past901601Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851285Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301109Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o154808Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m79704Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52676Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44650- 43625