Mikä on paras hirsitaloista

Löytyykö listoilta hyvä, vai kannaato teettää itse. Muita valmistajia?
http://www.kodinpalvelut.com/talopaketit.htm
93980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Meillä on Mammuttihirren talo tekeillä, ollaan oltu kaikin puolin ihan tyytyväisiä. Muista toimittajista ei kokemuksia =)

Äänestä
  • koko maailman.Lyövät laudalta kaikki muut.

    Äänestä

  • paljonko on kustannusarvio?

    Äänestä

  • hirrestä uneksija kirjoitti:

    paljonko on kustannusarvio?

    Meillä pelkän talon lopullinen kustannus näyttäisi liikkuvan jossain 190 000 euron paikkeilla (ilman tonttia, pihaa ja autotallia) josta paketin osuus on n. 70 000 e.
    Itse piirretty malli, huoneistoneliöitä 217.

    Äänestä

  • heli kirjoitti:

    Meillä pelkän talon lopullinen kustannus näyttäisi liikkuvan jossain 190 000 euron paikkeilla (ilman tonttia, pihaa ja autotallia) josta paketin osuus on n. 70 000 e.
    Itse piirretty malli, huoneistoneliöitä 217.

    mitä sisältää toi paketti?

    Äänestä

  • kohta rakennan kirjoitti:

    mitä sisältää toi paketti?

    taitaa olla vielä arvoitus Mammutillekkin. Ainakaan omakohtaisissa kokemuksissa tulkinnat sisällöstä ovat vähintäänkin omituiset (siis tehtaalla). Jokatapauksessa onnea vaan Mammuttirakentajien matkaan... sitä tulette tarvitsemaan.

    Äänestä

Kontio on moneen kertaan hyväksi havaittu. Hinta-laatu suhde kohdallaan ja toimitukseen tulee sovitut tavarat, jos ongelmia tai puutteita onkin ne selviävät helposti puhelinsoitolla.

Äänestä

moi, osta Hongalta, se on ainoa vaihtoehto.

Perkele, ihan oikeasti, olen rakentanut (rakennuttanut, osan ihan oikeasti)
yhdeksän ( 9 ) okt:tä ja mökkiä yhteensä
elämäni aikana. Niistä kuusi on Hongan ja
loput on muiden.
Ja joka kerta kirosin itseni hevon "p.."
kun projektin toimittajana oli joku
muu kuin honka.
Otan osaa jos...

Äänestä
  • Älä vaan osta miltään pieneltä "virmalta". Jo se,että on ostanut maailman suurimmalta nostaa rintaa rottingille. Joku muu vois tehdä vähän toisenlaisen. Mutta sehän on pahasta. Poikkeais liikaa naapureista. Kaikkien pitää ostaa hongalta. Varminta olla niinkun muutkin. Mökit pitää olla kaikki samanlaisia automaattikoneen sorvaamia,niinkun pohjoiskorealaisilla vaatteet....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hirsitaloa teettämässä kirjoitti:

Löytyykö listoilta hyvä, vai kannaato teettää itse. Muita valmistajia?
http://www.kodinpalvelut.com/talopaketit.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu