UHANALAINEN SUSI!

Anonyymi-ap

Jokainen voi lukea metsästäjäliiton tai mtv3:n uutisista kuinka metsästyskoiria kuolee susien tappamana aivan liukuhihnalla. KOHTA IHMISIÄ, MIKSI ODOTETAAN? Muissa EU:n maissa asiat enemmän tai vähemmän järjestyksessä, Suomessa ei.
Vihervasemmiston aiheuttama ongelma johon Perussuomalaisen puolueen johto ei halua puuttua. Syyt itsekeskeiset!
Metsästyskirjassa esitetään selkeästi:
KIINTIÖMETSÄSTYS: mmm jakaa kiintiöt, metsästysoikeuden haltija saa ampua=ilmoitus riistakeskukseen kaadosta, vihreät eivät pysty valittamaan!
HÄTÄVARJELUPYKÄLÄ: Tärkeä koskien metsästäjän oikeusturvaa. Oman, toisen, koiran tai kotieläimen puolesta SUURPEDON SAA VÄLITTÖMÄSTI TAPPAA, ei epäillä heti törkeästä metsästysrikoksesta!
SUURPEDON TAPPAMINEN POIS TÖRKEÄN METSÄSTYSRIKOKSEN TUNNYSMERKISTÖSTÄ: viherpoliittinen pykälä jolla ei perusteluita. Halutaan tehdä hätävarjelu rikolliseksi. NYKYÄÄN jos hätävarjeluna ammut suurpedon ja ilmoitat siitä poliisille= joudut epäillyksi törkeästä metsästysrikoksesta, aseet poliisille, oikeudenkäynti, epävarma lopputulos. Westerholm todennut asian olevan SYYTTÖMYYSOLETTAMAN ja ITSEKRIMINOINTISUOJAN vastainen!
VAATIKAA SELITYS:
-Jenna Simula
-Mauri Peltokangas
-Leena Meri
TÄRVELLEET MAHDOLLISUUDET MUUTOKSEEN! MIKSI?= OMA VALTA-ASEMA TURVATTAVA. LISÄKSI WESTERHOLMILLA ”JÄRKYTTÄVÄ SYNTI”= kaksikielinen, puhuu siis ruotsia toisena kielenään!

3

249

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa lukea SDP:n pitkäaikaisen EU-parlamentaarikon, Lasse Lehtisen Iltasanomiin vuonna 2014 kirjoittama kolumni UHANALAINEN VARIS!
      Lehtinenkin täysin WESTERHOLMIN linjalla jo kymmenen vuotta sitten. Siteerasi Westerholmia kokonaisen kolumnin verran!

      • Anonyymi

        Kommentti se on tuokin! Kertoo kirjoittajastaan, ei vihervassarilta muuta voi odottaa! Jos on lusikalla järkeä annettu ei voi kauhalla vaatia😜!


    • Anonyymi

      Metsästyksen vastustajat ovat iät ajat käyttäneet sutta metsästyksen vastaisuuden aseenaan. Ei heitä itse susi kiinnosta ja tämä uhanalaisuus asiakin on vain savuverho jolla ratsastetaan. Jos uhanalaisuus heille merkitsisi jotain, niin viherideologistien katse olisi metsäpeurassa, mutta metsäpeura tarkoittaa lihariistaa ja yhtäkuin metsästystä syöttävät he näinollen peuratkin mieluiten susille metsästysvihassaan.
      Mitä enemmän susi tappaa metsästyskoiria sitä vähemmän metsästystä ja moni jää mieluiten kotiinsa. Tämä on se mitä suden pakonomaisella suojelulla haetaan eli sivutoimisesti kaiken metsästyksen vähenemistä pelosta koirien joutumisesta susien suuhun. Eli he käyttävät suden luontoa metsästys vastaiseen agendaansa.
      Toinen on tälläkin palstalla näkyvä jatkuva trollaaminen ja mustamaalaaminen missä erinäisin valhein he pyrkivät tarkoituksella metsästäjistä väärän todistuksen levittämiseen mikä näkyy jatkuvina metsästys vastaisten ketjujen nostona etusivulle.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      165
      1770
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1320
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      965
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      887
    5. 55
      796
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      747
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      745
    8. 89
      711
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      658
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      613
    Aihe