Uusi tulemus nähdään vielä. Uudessa formaatissa voisi ohjelma-ajan ulkopuolella esittää RT News ja RT Documentaries kanavien ohjelmistoa. Hyvä uutinen on että, molemmat tv-kanavat näkyvät edelleen suora satelliitti vastaanoton sekä IPTV kautta myös Suomessa!
POSI-TV 27
Anonyymi-ap
4253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sinä voisit painua venäjälle kun sitä niin rakastat!! Emme jää kaipaamaan sinua.
HPY:n ADSL-liittymä
HPY tarjoaa koti- ja yritysasiakkaille kolmea eri vaihtoehtoa, jotka eroavat toisistaan nopeuden ja hinnoittelun suhteen. Nopein liittymä vastaanottaa dataa nopeudella 2 Mbit/s ja lähettää nopeudella 512 kbit/s. Muut nopeudet ovat vastaavasti vastaanotto 1 Mbit/s ja lähetys 384 kbit/s sekä 256 kbit/s molempiin suuntiin. Lisäksi yrityksille tarjotaan LanLink-ADSL palvelua, jolla voidaan yhdistää yritysten sivutoimipisteitä ja etätyöasemia yrityksen lähiverkoon ilman tietoturvariskiä.
ADSL-liittymään kuuluu kiinteä yhteys HPY:n Arenanet-multimediaverkkoon ja arenapalveluihin. Arenapalveluihin kuuluu mm. ilmaiset puhelut kahden Arenanettiin liitetyn tietokoneen välillä. Liittymä sisältää 5 kpl kiinteitä arenanetin sisäisiä IP-osoitteita, mikä mahdollistaa viiden työaseman lähiverkon liittämisen Arenanet-verkkoon. HPY:n ADSL-liittymään voi liittää myös oman WWW-palvelimen, mutta se näkyy vain Arenanetissä. Liittymän hintaan kuluu ADSL-verkkopääte, kaksi analogiasovitinta, tavallisia puhelimia varten, ethernet-kaapeli sekä laitteiden asennuksen ja määrittelyn. Ethernet-verkkokortin asiakas joutuu hankkimaan itse. ADSL-liittymän avaaminen ei edellytä puhelinliittymän omistamista, eikä vaikuta mitenkään olemassaolevaan liittymään. ISDN- ja ADSL-liittymää ei voi saada samalle tilaajajohdolle. ADSL-liittymän saa myös ilman Kolumbus-internet palvelua, jolloin internet palvelut voi hankkia joltakin muulta palveluntarjoajalta.
Hyvä idea. Ehkä Posi-TV, Radio Mediamaailma, RT yhdessä enemmän voisivat perustaa uuden toimijan kaapeliverkkoihin. Suuri kansaenvälinen mediatalo ja jakelukanavana kaapeliverkko.
Ei helvetti, et voi olla tosissasi! Ei mitään r*ssän propagandaa Suomeen! Meillä Suomessa halutaan kuulla totuus eikä jotain vääristeltyjä juttuja!