Toyotan ajettavuus

On surkealla tasolla kaikissa autovertailussa mistähän tämä johtuu.
46395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 46

Vanhimmat

Vähän muaki kyrsii ku tojo pistää pataan kaikkii rupumerkkei.

Äänestä
  • Ei pistänyt Autobildin testissä Golfia pataan, häves rökälemäisesti.

    Äänestä

Kovaa kateutta Toyotaa kohden on mutta siihen saa luvan tottua.

Äänestä
  • Jokainen haluaa tottakai olla Tojotisti ja ajella tientukkona omilla liikennesäännöillään.

    Äänestä

Toyotan ajettavuus on aina ollut hyvällä tasolla. Janon yllättäessä olen aina päässyt riittävän nopeasti ja turvallisesti viinakauppaan. Rahattomat tietysti napisevat, koska heillä ei ole varaa ostaa lääkettä, vaan heidän pitää kadehtia ihan kuivin suin..

Äänestä
  • Voiko Toyotalla ajella vain riittävästi lääkittynä?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Voiko Toyotalla ajella vain riittävästi lääkittynä?

    10 000 tojoo myyty, rupumerkkei vaan 4000

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    10 000 tojoo myyty, rupumerkkei vaan 4000

    Pakko kysyä. Kuin kännissä pitää olla että Toyotan ostaa?

    1Äänestä

Toyotalla ollaan asia mietitty niin, ettei he rakenna autoa maanteille ja pitkille ajoille, vaan kaupunkien ruuhkiin ja säästöjä haetaan halvalla alustarakenteilla mm. jenkeille riittää kun autossa on ilmastointi ja paljon mukitelineitä. Aasiassa taas seisotaan suurkaupunkien ruuhkissa ja sinne Toyota kelpaa ja maaseudulla otetaan se mihin rahat riittää, siis Toyota.
Euroopassa on mutkaiset tiet ja ajetaan monenlaisissa olosuhteissa ja arvostetaan auton ajettavuutta ja mukavuutta ja siksi täällä osataan tehdä tänne sopivat autot.

Äänestä

Useimmat Japanilais / Aasia autot tehty kaupunkiajoon eli seisomaan liikennevaloissa ja auton käyttöikä laskettu muutamaksi vuodeksi Japanilais turistit ihmettelevät kun näkee käytössä vielä yli 5 vuotiaita Japani autoja jotka kotimaassa jo romutettu

Äänestä
  • Saatikka 26v vanhoja, 400 000km ajettuja ehjäpeltisiä.

    Äänestä

xxx

Äänestä

ccc

Äänestä

Ajettavuudessa ei ole ollut koskaan mitään vikaa?

Äänestä
  • On on ajrttavuus ei ole sillä tasolla mikä on saksalaisilla autoilla. Tämä on todettu monessa testissä.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    On on ajrttavuus ei ole sillä tasolla mikä on saksalaisilla autoilla. Tämä on todettu monessa testissä.

    Mutta saksapaskoja näkee eniten pitkin metsiä ajettuna, mikä puun ympäri kääreytyneenä, mikä rattaat taivasta kohden jne... eli saksapaskat on huonoja ajaa, kun eivät pysy tienpäällä.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Mutta saksapaskoja näkee eniten pitkin metsiä ajettuna, mikä puun ympäri kääreytyneenä, mikä rattaat taivasta kohden jne... eli saksapaskat on huonoja ajaa, kun eivät pysy tienpäällä.

    Siellä on poika sitä voimaa se tekee villiksi toyotassa ei ole jonka sinä tiedät hyvin.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Siellä on poika sitä voimaa se tekee villiksi toyotassa ei ole jonka sinä tiedät hyvin.

    Houkuttelee kuskin kokeilemaan vaikka ei osaa ajaa. Lieneekö se sitten niin hyvä asia.

    Äänestä

zzz

Äänestä

zzz

Äänestä

zzz

Äänestä

zzz

Äänestä

xxx

Äänestä

aaa

Äänestä

aaa

Äänestä

xxx

Äänestä

huojuu

Äänestä

Ajettavuus? Riittää suomen hitailla teillä köröttelyyn. Hukkaan siellä menee kisatuunaukset.

Äänestä

Se onkuin kyykäärme metsässä.hiiiiiiiiiiiii

Äänestä

surkea

Äänestä

Hyvin pääsee metsäteillä tiisselitynnyri sun muut rojut kyydissä koneen luokse hiluxilla.

Äänestä

surkee

Äänestä

Surkee ajettavuus ollut aina toyotassa

Äänestä

Surker

Äänestä

Kyl

Äänestä

kyllä

Äänestä

Riippuu siitä kuka vertailee. Jos verrataan sitä, että onko Toyotasta kaahailuautoksi, kuten yleensä kaikissa näissä testeissä tehdään, niin siihen se ei tosiaankaan sovellu, mutta tavalliseen rauhalliseen ajoon, kuten nopeusrajoitukset edellyttävät, se sopii erittäin hyvin.

Äänestä

Onon

Äänestä

Surkeella tasolla

Äänestä

Kyl

Äänestä

Onn

Äänestä

Surkee

Äänestä

Kko

Äänestä

Huono ritsassa

Äänestä

Joujou

Äänestä

Surkea ritsa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On surkealla tasolla kaikissa autovertailussa mistähän tämä johtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu