Koska sitä päivitetään noin 7 vuotta ja kun päivitykset päättyy niin selain ei enää toimi. Pitäisi laittaa boikotti sitä vastaan. Joku voi asentaa linuxin mutta kuka peruskäyttäjä sen kanssa rupeaa säätämään...ärsyttää tämä rakennettu vanhaksi kapitalismi. Haaskuuta....
Miksi ei chrome kannettavaa?
6
172
Vastaukset
- Anonyymi
Ei linuxin kanssa tarvi sellaisen käyttäjän yhtään mitään edes säätää, joka selainta lähinnä käyttää. 😂
Ne on ne vaikeammat asiat jotka voi sitä säätöä tarvita, eikä niihin joku chrome-bookin käyttäjä edes eksy.- Anonyymi
Onko linux turvallinen? Ei olisi kiva jos tietoja valuu muualle vaikka ei siellä mitään tärkeitä yrityssalaisuuksia ole. Voiko chromen poistaa chrome kannettavasta ja laittaa vain linuxin esim ubuntun tilalle? Saako linux jatkuvia turvapäivityksiä?
- Anonyymi
Tarkoitin säädöllä sitä että kuka peruskäyttäjä näkee vaivaa selvittää asiaa että linuxillakin voi toimia ja lataa sen netistä usb tikulle ja asentaa. Varmaan aika moni vain vie kierrätykseen chromen kun lakkaa toimimasta.
- Anonyymi
asenna Firefox selain
- Anonyymi
Sellaisen voi asentaa chrome kannettavaan ja sitä päivitettäisiin myös sen jälkeen kun chrome os ei päivitä ja sillä selailu olisi turvallista?
- Anonyymi
En tiedä tuosta linuxin turvallisuudesta. Linux mintin sivu oli hakkeroitu 2016 jolloin lataustiedostoon oli laitettu virus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521757
- 621692
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101248- 611061
- 491024
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566