Maarakennus Keränen oy Oulu, minkälainen työnantajana? Kalusto näkyy olevan vähän mitä on mutta onko muuta sanottavaa?
Maarakennus Keränen
18
4765
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa kysyisin niillä vissiin etelässä pari kyt autoo ajossa?
- Anonyymi
Eikö ole kellään mitään kokemusta virmasta?
- Anonyymi
autot täysin romuja mitä etelässä saven ajossa, lähtenyt kymmenestä autosta kilvet, yksi jäi karjaalla maankaatopaikan risteykseen kun ohjausakseli ruostunut ja poikki, oli jo kilvet sekin menettänyt.
- Anonyymi
Lulekaas Länsiväylästä viimeisin ratsia.
- Anonyymi
Kiertäisin kaukaa...😱🤨 niin työpaikkana kuin liikenteessäkin.. p.s. valitettavasti kokemusta on.. eikä ole ikävä moisia romuja! Osa katsastamattomia joilla silti ajatutetaan kuljettajan hengen kustannuksella...🙄
- Anonyymi
Jep.. palkat maksetaan miten sattuu..kotterot on ihan paalikamaa. Jarruja ei oo, ohjaustehostimet ei toimi eli ei oo ohjattavuutta, jos joku paikka sattuu hajoo niin jesari on hyvä apu tai sit paikataan jollain narulla. Vilkut ja jarruvalot ei toimi että jos elämästä puuttuu jännitystä niin noiden kanssa ei tuu tylsää.
- Anonyymi
Juuu...kato kyllähän ne on katsastettu...mut sillä puhelinsoitolla. Johonki Oululaiseen konttoriin varmaan kilauteltu, pikku pullo tulee jos nyt paat tälle rekkarille merkinnän että hyväksytty.
https://www.lansivayla.fi/paikalliset/8355423
Kyseisistä ajoneuvoista kolme oli ollut hiljattain katsastuksessa, tiedotteessa sanotaan
- Anonyymi
Vuosi tuli tuolla oltua ja en suosittele kenellekkään ellei ihan pakkorakosessa ole. Monet palkkaan ja työaikaan liittyvät asiat on aika paljonkin kyseenalaisia ja monesta asiasta et saa palkkaa vaikka varmasti olisit töitä tehnyt.
- Anonyymi
Ei kunnioiteta henkilöstöä yhtään . Sekä kalusto todella laitonta, palkanmaksu tökkii todella paljon.
- Anonyymi
Punakynä heiluu työntekijöiden tehdyistä työtunneista. Esim työmatkat työmaille niistä ei haluta maksaa työntekijöille palkkaa,Kuljettajia ei arvosteta sekä jatkuva pelko millon työt loppuu jos et suostu kaikkeen . Kalusto laitonta . En voi suositella yritystä . Etelä-suomessa lopettanut niin yhteistyökumppaneiden kuljettajat kun omatkin.
- Anonyymi
Jossain vaiheessa kolus kaikki eteä- suomen purkaamot ja osti kaikki sisut jotka lähtivät omillaan käymään ja liikkeelle yöllä veivät niitä katsatamattomia ja osin kilvettömiä romuja Ouluun ja tai osa kuljettajista olla viinapullo kaupalla ajamassa niitä.
- Anonyymi
Aika sekavaa settiä. Taitaa olla kirjoittajalla viinapullo kourassa.
- Anonyymi
Ei täällä kannata mitään kysellä koska Suomessa ei ole firmaa mikä olisi tarpeeksi hyvä someparlamentille.
- Anonyymi
Nyt oli taas semmosta settiä että huhhuh palkat maksetaan kyllä ajallaan ja jos autossa on vika niin soittoa korjaamolle laittavat kuntoon tai antavat uuden auton
- Anonyymi00015
Ööö... Jaa-a.. Että oikein tilalle saa uuden hengenvaarallisen romun.. Ovathan nuo potkittu ulos jo isommilta työmailta koska nää romut leviää millon mihinkin ja pahimmillaan tukkii työmaa alueet. Toivottavasti kukaan ei menetä henkeään kun tällä kalustolla liikutaan tuolla.
Mitä palkkoihin tulee niin eipä noilla ole kyllä hajuakaan mitä TES tarkoittaa.
- Anonyymi00017
Palkanmaksu alkaa siitä kun oot koneen alla ekan kerran ja loppuu siihen kun oot kipillä. Jos asemapaikalle esim tunnin matka se on kuljettajan omaa aikaa sanoi aikanaan Keräsen kuljetus päällikkö Ulla ja vähenteli tunnit pois.
Välttäkää tätä taloa henki lähtee sillä kalustolla.- Anonyymi00019
Kyllä ja tankkaukset täytyi suorittaa omalla ajalla. Kuljettajilla täysin eri palkat vaikka monella olisi vuosien kokemus mutta jos miellytät yläkertaa ja teet töitä tarpeeksi ilmaseksi voit saada 30sentin korotuksen vuosien päästä.
- Anonyymi00018
Onko kenelläkään mitään hyvää sanottavaa paikasta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788