Netti pätkii win11

Anonyymi-ap

Uusi lenovon 17 kone alkoi heti katkoa nettiyhteyttä. Käyttis siis windows 11 pro. Vianmääritys neuvoo käynnistämään wlan verkkosovittimen ohjaimen uudelleen. Vähän aikaa toimii kunnes yhteys taas heikko. Yritin etsiä verkkosovittimen virransäästö nappulaa muttei win11 ole sitä.... Mitä voisin tehdä? Kone vasta 1 kk vanha eli päivitykset varmaan ok

12

445

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokeile käyttää laitetta lähempänä tukiasemaa. Kokeile säätää wifi-sovittimen asetuksia Windowsista verkkoasetuksista ja sieltä kyseisen sovittimen asetuksista.
      Jos vika ei poistu, ota yhteyttä tietokoneen myyjään tai huoltopalveluun vian selvittämiseksi.

      • Anonyymi

        Olen jo siirtänyt modeemin tuohon parin metrin päähän. Ei apua. Mulla ois siihen myös antennit mutten ole liittänyt niitä, kannattaisiko? Miten ne edes laitetaan paikoilleen? Mitä wifi-sovittimen asetuksia tarkoitat että pitäisi säätää?

        Verkkosovittimen asetuksissa ei ole esim. lainkaan kohtaa virranhallinta tässä uudessa koneessa eli ei pääse sitä säätämään. Mitä muita asetuksia uskaltaa kokeilla?

        Verkkosovittimen ajurin voisi ehkä päivittää laitehallinan kautta mutta onkohan siitä mitään hyötyä? pelkään että vain sotkee jotain,


    • Anonyymi

      Olen päivittänyt nyt Lenovon sivuilta uuden verkkosovittimen ohjaimen mutta ongelma jatkuu... onko muita keinoja?

      • Anonyymi

        Windoosi on wifillä pätkivä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Windoosi on wifillä pätkivä!

        Hanki elämä.


    • Anonyymi

      W11 netti alkoi pätkiin mullakin! Ja tahmaan. tulee jotain 6m kun tablettiin tulee sata.

    • Anonyymi

      Se on winkun tyyppivikoja!

    • Anonyymi00014

      Windoosin tyypivikoja on katkova netti!

    • Anonyymi00015

      Reitittimen kenttä katoaa joskus usein päivän aikana. Olen huomannut, että jos ei ole jatkuvaa striimiä koneelle, niin pätkiminen on todennäköistä.

      • Anonyymi00016

        Älä paskaa puhu!


    • Anonyymi00019

      Joo! Windows on lelu!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      585
      1406
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      767
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      539
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      494
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      480
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      477
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe