mitä teidän 7kuiset "osaa"

nyt saatte kehua omianne oikein olan takaa=)mitä 7kuisesi osaa?
meillä tyttö
kääntyilee
ryömii
nousee konttausasentoon
nousee seisomaan
syö itse maissinaksuja tms
juo nokkamukista
hymyilee/nauraa
osaa kiukutella=)
81036
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lukea, laulaa, syödä itse, laskea laskuja (ei kertolaskuja), polkupyörälläkin osaa jo ajaa, ajokorttia kovasti jo tinkii, baariin en vielä päästä:)

Äänestä
  • vonkaa lisää viikkorahaa, kun elämä on niin kallista. Kerran on käyty jo limudiskossa.

    Äänestä

  • taasen kirjoitti:

    vonkaa lisää viikkorahaa, kun elämä on niin kallista. Kerran on käyty jo limudiskossa.

    kun me ei olla vielä viikko rahaa korotettu.. saa tyytyä 10euroon. Niin ja 10:ltä on kotiintuloaika:)

    Äänestä

  • taasen kirjoitti:

    vonkaa lisää viikkorahaa, kun elämä on niin kallista. Kerran on käyty jo limudiskossa.

    Elämä on! Kallista!

    Äänestä

1) Oli ihan äärettömän hankala
2) Valvoi kaiken yötä
3) Imi minut kuiviin

Meidän kultu mussu 7 kk.

Äänestä

Meillä kääntyilee, on ryömimisen kynnyksellä. Kova pöpinä päällä, ei vielä sanoja. Katsoo Dr. Philiä ja lukee seiskaa. Kaksi viimeistä -> kaikki hyvin!

Äänestä

käyttää nettiä minkä jaksaa, ja vieläpä sellaisilla sivuilla että HUHUH! Aina ei pysty vahtimaan:o) Hän oppi siinä 5 kk ikäisenä itse tekemään ruokansa..pizzat ja makaronilaatikot. Vähän kyllä harmittaa kun meidän pikkuinen on niin nopiaan kehittynä, mukava olisi häntä hoidella..meinaa välillä olla toisin päin:) Äitienpäivänä sain kahvikakut ihan sänkyyn asti ja poika oli itse keittänyt:) Että näin..onko muilla näin hyvin kehittynyt..kehukaa nyt fiksuja vauvojanne!!

Äänestä

kökköjä vastauksia.
Omani on vasta 3kk, mutta ystävälläni (asuu toisella paikkakunnalla) on nyt reilun 7kk vanha tyllerö.
Neiti(siis tämä 7kk) istuu ja nousee tukea vasten seisomaan. Seuraa tv:ta jo ihan innoissaan.
Kuulemman myös tämä neiti osaa kyllä kiukutella ja jopa muka suuttua möksähtääkin. ;)
Käsittääkseni(muistaakseni) ei ryöminyt ollenkaan vaan suoraan konttaamaan.Vai oliko niin, että oli joku hieman "oma tyyli" mennä etiäpäin? Tosi topakka likka, aivan ihana.
Kaikki nämä uusimmat taidot on kuulemmin oppinut ihan vähän ajan sisään. Ei mene kauaa kun kävelee, se on varma...? :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuutikki kirjoitti:

nyt saatte kehua omianne oikein olan takaa=)mitä 7kuisesi osaa?
meillä tyttö
kääntyilee
ryömii
nousee konttausasentoon
nousee seisomaan
syö itse maissinaksuja tms
juo nokkamukista
hymyilee/nauraa
osaa kiukutella=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu