Joko vihdoin kaupunki herää ja aktivoituu kehittämään matkailua omista tarpeistaan? Matkailumarkkinoinnin ulkoistamisesta on kokemusta jo aiemmilta vuosilta, eikä siitå silloinkaan hyvä heilunut. Ohjat omiin käsiin ja rengit sitten erikseen tekemään mitä milloinkin tarvitaan kustannustehokkaasti ja tulosperusteisesti.
Vastaukset 15
- Anonyymi
Harvoin kaupunki ole kehittyvän yrityksen "yrittäjä".
- Anonyymi
Hyvä idea, kerrothan vielä millä rahalla persaukinen kaupunki sitä tekee?
- Anonyymi
Hankerahoilla ja sijoitus tuotoilla!
- Anonyymi
Kuka siellä kaupungilla ohjaa mihin rahoja käytetään, mitkä ne omat tarpeet ovat?
- Anonyymi
Eiköhän tässä pärjäillä!
- Anonyymi
Kamarimusiikki on kuoleva bisnes. Pitäsi keksiä uutta. Hyvä että Wild Taiga saahaan Rusaselta pois.
- Anonyymi
Matkailumarkkinointiin ei ole kaupungin perustehtäviä. Wild Taiga on hyvä perusta, jolta pitää jatkaa tulevaisuudessakin. Elinkeinopäällikkö jos jatkaa samalla naistenmieslinjalla kuten jatkaakin niin kenkää sille paskalle.
- Anonyymi
Wild Taiga jatkaa entisellä konseptilla.
- Anonyymi
Ja pulinat pois!!
- Anonyymi
Miten se kelkkamatkailu sopii ilmastonmuutokseen?
- Anonyymi
Kuhmon kaupunki ostaa sähkökelkkoja joita voi lainata älykännykän sovelluksen kirjastokortilla scoottien tapaan.
Latausasemaverkostoa heti suunnittelemaan ja rakentamaan.
- Anonyymi
Kaupunki vois ostaa Kalevala hotellinkin, siitä se lähtee Kalevalan kankaan uudelleen nousu 👍
- Anonyymi
Petolakin taitaa kohta kylmetä, mikäs matkailurysä siihen laitettaisiin? Kyllä sillä kankaalla on maisemat kohdillaan, asiakkaat vaan täytyy saada tulemaan.
- Anonyymi
Aikoinaan tuli kymmenittäin linja-autolasteja katsomaan joulupukkia, mihin tämä kaatui?
- Anonyymi
Idea on hyvä mutta lapsellinen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1192440Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401582Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6481039- 106993
- 71972
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76720Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31710- 70706