Yksiö 235 000 euroa

Onko järkeä moisilla hinnoilla? Hesarissa oli eilen ilmoitus tästä myytävänä olevasta 35 neliön asunnosta.
91484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ko. yksiön todellinen hinta on jossain 535,000 euron nurkilla.

Äänestä
  • oikea hinta on se, jolla se myydaan.

    Äänestä

Eihän tuo ole kuin 6700€/m2 (=40 000mk/m2)! Voit miettiä rakennatko ite tuolla rahalla 150 m2 omakotitalon vai ostat valmiin yksiön 35 m2?

Äänestä
  • Eroa enää muutama saturainen manhattanin hintoihin. Suomessahan on tod.näk maailman kalleimmat hinnat asukastiheyteen nähden.

    Äänestä

  • Teuvo kirjoitti:

    Eroa enää muutama saturainen manhattanin hintoihin. Suomessahan on tod.näk maailman kalleimmat hinnat asukastiheyteen nähden.

    Suomalaiset ovat tyhmää kansaa, niin se vaan on.

    Äänestä

  • Kukin taaplaa tyylillään:
    150 m2 uudessa puu pahvitalossa uudella ok-alueella siellä jossain /
    35 m2 vanhassa kivitalossa sivistyneen oloisella vakiintuneella alueella.

    Molemmilla on mielipiteensä niin kodin sijainnista kuin muistakin tekijöistä.
    Molemmat voivat ihmetellä toisiaan, ja niin varmaan tekevätkin.

    Äänestä

  • Zabadak kirjoitti:

    Kukin taaplaa tyylillään:
    150 m2 uudessa puu pahvitalossa uudella ok-alueella siellä jossain /
    35 m2 vanhassa kivitalossa sivistyneen oloisella vakiintuneella alueella.

    Molemmilla on mielipiteensä niin kodin sijainnista kuin muistakin tekijöistä.
    Molemmat voivat ihmetellä toisiaan, ja niin varmaan tekevätkin.

    "sivistyneen oloisella vakiintuneella alueella"
    on jo mielipide. Miksi seuraavassa kappaleessa
    puhut edelleen objektiivisesti mielipiteistä?

    Eli pitäisi lukea "...vanhassa kivitalossa mielestäni sivistyneen..."
    Jolloin seuraava kappaleesi on vailla mieltä? Eikö?

    Äänestä

Jos mää pyydän 20.000/neliö

Äänestä
  • Mutta noin suurilla kustannuksilla voi suomalaisen työntekijän kilpailukyky olla maailmanmarkkinoilla vaarassa. Katsotaan alkaako Suomessakin irtisanomiset?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eirassa kirjoitti:

Onko järkeä moisilla hinnoilla? Hesarissa oli eilen ilmoitus tästä myytävänä olevasta 35 neliön asunnosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu