Ihan oikeasti aivan mahdotonta koittaa tehdä noita laskemistehtäviä välillä, kun ei ole ratkaisutapoja. Ei ole paljon apua vastauksista, kun ei näe miten ratkaisuun päädytään. Hieman syö motivaatiota, kun on niitä haastavampia tehtäviä, joiden tekemiseen ei auta pelkkä kirjassa oleva teoria, vaan tietoa saa hakea vaikka mistä muualta. Olen siis jo valmistunut lukiosta, mutta yliopiston pääsykoetta varten harjoittelen, enkä kemiaa käynyt lukiossa.
Huoh
Mistä kemian Mooli-kirjasarjan vastaukset?
5
320
Vastaukset
- Anonyymi
Käy lukion kemia aikuislukiossa, jos suinkin voit!
- Anonyymi
Kiitos vastauksesta! Voiko aikuislukioon ilmoittautua vain muutamaa kurssia varten ja vaikka olisikin jo lukio suoritettuna? Töiden takia saattaisi kyllä olla hieman vaikeaa, kun teen aika paljon iltavuoroa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos vastauksesta! Voiko aikuislukioon ilmoittautua vain muutamaa kurssia varten ja vaikka olisikin jo lukio suoritettuna? Töiden takia saattaisi kyllä olla hieman vaikeaa, kun teen aika paljon iltavuoroa.
Eipä sen selvittäminen montaa klikkausta vienyt, voi ilmoittautua. :D ap
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos vastauksesta! Voiko aikuislukioon ilmoittautua vain muutamaa kurssia varten ja vaikka olisikin jo lukio suoritettuna? Töiden takia saattaisi kyllä olla hieman vaikeaa, kun teen aika paljon iltavuoroa.
Aikuislukioihin voi ilmoittautua aineopiskelijaksi ihan kuka vain. On siellä ollut kieliä opiskelemassa professoreitakin, maistereita ja ylioppilaita paljonkin. Kemia, fysiikka, matematiikka ja biologia ovat suosittuja. Siis saa opiskella haluamansa kurssit. Kannattaa kokeilla. On opettaja opettamassa ja neuvoo, kun tarvitaan.
- Anonyymi
Nettilukiossakin voi opiskella yksittäsisä kursseja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327163KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4176891Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693493Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521333078Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092644Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442221- 1251914
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211777Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327