Lahden kaupunki mokasi 3.5 miljoonan edestä

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20118827?origin=rss

Mistäs nyt nämä rahat säästetään? Eikö olisi jo aika laittaa porukkaa pihalle kun kaupungilla tuntuu olevan aika tumpeloa porukkaa. Vai oliko tamäkin virhe suunniteltu virhe ja YIT maksaa pimeästi vähän palkanlisää vahingon tekijöille?

7

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muualta säästetään siis ankarasti miljoonia, jotta riittää raha liikenneympyröiden rikkaruohon poistoon, satanen neliöltä, 20 sentin sijasta.

      Voisiko saada viranhaltijoiden nimiä tähän, jotta kaupunkilaiset voivat ryhtyä tarvittaviin toimiin.

    • Anonyymi

      On tämä vaan niin uskomatonta minkälaisia ihmisiä sählää meidän verorahoilla. Ei yhtään ihme ettei rahat riitä auraukseen tai kirjastoon.

    • Anonyymi

      Miten 0 x 1000 euroa voi olla miljoonia?

    • Anonyymi

      en ymmärrä miten urakan saannut firma voi olla noin saa ta nan ahne! Huomannut virheen ja käyttää sitä itsellen hyväksi, todella törkeää käytöstä. Ahneella on paskanen loppu ja hyvä niin!

    • Anonyymi

      Kaupungin olisi pitänyt viedä tapaus oikeuteen ja hakea sopimuksen purkua, sen sijaan oltiin hipihiljaa ja toivottiin ettei kukaan huomaa.

    • Anonyymi

      YIT saa muutenkin kaupungin parhaimmat urakat aina hyvään hintaan. Muut saa urakat joita ei YIT:tä kiinnosta. Poliisin pitäisi tutkia kuka/ketkä kaupungin palveluksessa oleva/olevat on saanut ylimääräisiä rahalahjoituksia tai tavaroita. Haisee niin voimakkaasti että ihan yököttää.

    • Anonyymi

      otto oikeus, mitä se käytännössä tarkoittaa, juhliko ahneet liian aikaisin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1206
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      91
      1189
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1040
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      888
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      778
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      732
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      707
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      619
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      603
    Aihe