ihmetteletkö, miksi

Anonyymi-ap

P-Korea lähettää 12 tuhatta miestä Ukrainaan.
Sotimaan venäjän sotaa?

Niin minäkin.

https://x.com/DarthPutinKGB/status/1847329292302090567

26

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Pohjoiskorealaiset osallistuvat ansiokkaasti raatolukuihin
        https://x.com/GeneralStaffUA/status/1849672920601166015
        +1630
        Toiseksi korkein päivälukema taitaa olla.

        12000 lähti Ukrainaan. Tuleekohan yhtään takaisin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pohjoiskorealaiset osallistuvat ansiokkaasti raatolukuihin
        https://x.com/GeneralStaffUA/status/1849672920601166015
        1630
        Toiseksi korkein päivälukema taitaa olla.

        12000 lähti Ukrainaan. Tuleekohan yhtään takaisin?

        Vaikka Pohjois-Korean 12.000 miehestä ei tulisi yhtään miestä takaisin, niin tuski he sormi suussa rintamalla ovat. Sodan lakien mukaan Ukraina kärsii 1/3:n niistä tappioista, mitä hyökkääjä, joten n. 4000 ukrainalaista miestä ei palaa sodasta kotiinsa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pohjoiskorealaiset osallistuvat ansiokkaasti raatolukuihin
        https://x.com/GeneralStaffUA/status/1849672920601166015
        1630
        Toiseksi korkein päivälukema taitaa olla.

        12000 lähti Ukrainaan. Tuleekohan yhtään takaisin?

        Ei riitä kauan, Putin vaatii lisää paksulta pojalta lisää sotilaita ja paksu poikahan lähettää vaikka vaimonsa eturintamalle.


    • Anonyymi

      Kyllä on taas huumor juttuja 😃😉kaikkea se länsi poika keksii

      • Anonyymi

        Niinpä, kakaroiden pitäisi poiketa Lappeenrannan sankarihautausmaalla toteamassa, että kyllä niitä tulee molemmille osapuolille.


    • Anonyymi

      Pohjoiskorealaiset tulevat näkemään, mistä heille on valehdeltu ja ensimmäinen kupla, joka puhkeaa on propagandaväite Pohjois-Korean armeijan voittamattomuudesta, kun Ukrainan pommit satavat niskaan. He tapaavat myös venäläisiä, joilla on asteen verranpi elintaso, jo pelkkä venäläinen savuke on pohjoiskorealaiselle luksustuote.

      Pohjois-_Korean paksu poika, diktaattori Kim Jong-un kohtaakin Venäjällä yhden pahimmista peloistaan, eli sotilaittensa loikkaaminen.

      • Anonyymi

        Hoh hoijaa 😁 onkohan seuraavat sotilaat venäjän rinnalla marsilaisia koska ukrainan tiedustelupalvelu näin epäilee 😀🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Pohjois-Korean pelätyt roskapallojoukot kun tulevat Venäjän avuksi niin Ukraina hukkuu paskaan ja tupakantumppeihin.

      • Anonyymi

        Ja myös sts tietotoimisto tietää kertoa että etiopiasta on saapumassa venäjän avuksia masai laskuvarjojääkäreitä 😃


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Otetaan sille!


    • Anonyymi

      Ukrainan tietotoimisto Interfax kertoo, että valtio on lähestynyt pohjoiskorealaisia sotilaita suoralla viestillä.

      –Teidän ei pidä kokea järjetöntä kuolemaa vieraalla maaperällä ja toistaa satojentuhansien venäläissotilaiden kohtaloa. Antautukaa! Ukraina antaa teille suojan, ruokaa sekä lämpöä, "Haluan elää" -projektin julkaisemalla videolla hehkutetaan.

      – Tuhannet Venäjän sotilaat tekivät oikean päätöksen ja odottavat nyt sodan päättymistä hyvissä olosuhteissa, jossa tarjolla on kolme lämmintä ateriaa päivässä sekä terveydenhoitoa.

      Ukraina on ilmoittanut, että heidän sotavankileireilleen otetaan sotilaita kaikista "kansallisuuksista ja uskonnoista, ketään syrjimättä".

      Ukraine has released an appeal in Korean, urging DPRK soldiers to surrender as prisoners of war

      https://x.com/nexta_tv/status/1849037772478140927?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1849037772478140927|twgr^425d12f07c3c42505bb28a2b3db8fbd6c40a2b16|twcon^s1_&ref_url=https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pohjoiskorealaiset-antautukaa-tarjolla-ruokaa-suojaa-ja-kissoja-ukraina-julkaisi-houkuttelevan-videon-sotavankileiriltaan/9033752

      • Anonyymi

        Toimivampi linkki https://x.com/nexta_tv/status/1849037772478140927


      • Anonyymi

        *****– Tuhannet Venäjän sotilaat tekivät oikean päätöksen ja odottavat nyt sodan päättymistä hyvissä olosuhteissa, jossa tarjolla on kolme lämmintä ateriaa päivässä sekä terveydenhoitoa.***

        - Ukraina, Pohjois-Korean sotilaat, tappakaa upseerinne ja liittykää Ukrainan armeijaan, saatte leipää. Pohjois-Korea, tuu sie tänne, niin saat leivän päälle voita !


    • Anonyymi

      Kirjoittanut kokkelikääpiö wlodomirin lavastuspäällikkö fjodorov 😁

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kyllä veikkaan ennemmin aisantunkija 😁 veikkaan että kokkelinokan tiedustelukääpiön infoamat marsilaiset ukrainan joukossa on paeasta A ryhmää 🤡


    • Anonyymi

      Pohjois Korean sotilaat odottaa innolla sitä että voivat antautua ensimmäiselle vastaantulevalle ukrainalaiselle.

      • Anonyymi

        Ehkä hamuaa ensimmäisenä päästä wlodomirin kokaiini kätkölle...


    • Anonyymi

      Pohjois-Korean ulkoministeri Choe Son-hui saapui viralliselle vierailulle Venäjälle. Koskahan Choe loikkaa johonkin länsimaahan huomaten maansa mädännäisyyden.

      • Anonyymi

        Ehkä menee ukrainaan käymään ja huomaa joutuneensa manalaan pirujen keskelle jota joukkoa narkkari ohjaa


    • Anonyymi

      Ei tässä mitään ihmeteltävää ole. Venäjän talous kasvaa niin voimakkaasti, että työntekijöistä on kova pula. Siksi sotilaat otetaan sieltä mistä edullisesti saadaan ja oma kansa pidetään sorvin ääressä kotimaassa. Emme tiedä, mitä on sovittu, mutta varmasti myös Pohjois-Korea hyötyy tästä.

      • Anonyymi

        Pohjois korean miehet todennäköisesti harjoitusluontoisesti tuhoaa ukrainan joukot kurskissa. venäjä tarkoituksella rauhoitti kurskin hetkeksi.siellä on ukrainan miehet motissa ja kotiinpääsyä ei enää ole


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pohjois korean miehet todennäköisesti harjoitusluontoisesti tuhoaa ukrainan joukot kurskissa. venäjä tarkoituksella rauhoitti kurskin hetkeksi.siellä on ukrainan miehet motissa ja kotiinpääsyä ei enää ole

        Taktiikkaa pitääkin olla että vihollinen päästetään kaupunkiin, annetaan sen vallata ja katkaistaan huolto ja dronet hommiin. Vihollisen joukot kun menee kerrostaloihin niin ikkunoita dronet sisälle.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      118
      1483
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe