Prisma Kajaani

Miksi Kajaanin Prisma aukeaa sunnuntaina vasta klo.10.00? Jopa iisalmen Prisma aukeaa 7.00 sunnuntaisin! Varmasti riittäisi asiakkaita sunnuntai-aamuisinkin! Ja kyllä; käyn sunnuntaina iisalmessa Prismassa ostoksilla! Kuitenkin joku kohta kirjoittaa että mene sinne iisalmeen😀
13545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Osaavat varmaan vastata parhaiten sieltä prismalta tähän.

Äänestä

Mene sinne Iisalmeen.

Äänestä

Vie Tok käynyt monta kymmentä kertaa paremmat valikoimat ku Citymakesa

Äänestä

Kirjoitan että : Mene sinne Iisalmeen,

Äänestä

Kyllä se Kajaanin Prismassa on aika hiljaista su 10-12 välillä. Sama juttu Iisalmessa, joka on vielä hilajisempi käpykylä.
Jos ei sulle nämä kauppojen nykyiset aukioloajat riitä niin vedä vaikkapa vi77u piähäsi, ihan niinku aekas kulks.

Äänestä

Hahaha, ei todellakaan tarvitse Prisman olla sunnuntaina klo 7.00 avoinna.

Minä ostan lauantaina tarvittavat niin saa sunnuntain nukkua pidempään.

Jos sinä haluat käydä hoitamassa kauppa-asiasi sunnuntaina kukonlaulun aikaan, niin sehän on hyvä, että sellainen mahdollisuus on, vaikkapa iisalmessa.

Äänestä
  • Nää on näitä tuppukylän sääntöjä! Eihän kajaanissa ole muutenkaan mitään elämää!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Nää on näitä tuppukylän sääntöjä! Eihän kajaanissa ole muutenkaan mitään elämää!

    Juujuu, klo 7.00 sunnuntaiaamuna on muissa kaupungeissa ihan kamalasti elämää, hahahahahah

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Juujuu, klo 7.00 sunnuntaiaamuna on muissa kaupungeissa ihan kamalasti elämää, hahahahahah

    Etpä ole vissiin käynyt Kainuuta kauempana kun noin luulet? 🤣

    Äänestä

Kuka sunnuntai aamuna klo 7.00 kauppaa tarvitsee. Ei kukaan. Silloin nukutaan krapulaa pois ja päälle leikitetään emäntää.

Äänestä

ei mulle tulis mieleen mennä sunnuntaina ennen 10 mihinkä kauppaan .. 🤣🤣

Äänestä

Voisi ihan hyvin olla sunnuntaisin kiinni, kuten ennenkin. Kajaanissa ei ole ostovoimaa, siksi kauppaa on turhan aikaisin aukaista rapulaiset tulevat vain varastamaan kaljaa.

Äänestä

Kirkon ympärijuoksijat vetää menee jo 4 jälkeen iivanoiden peräs

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi Kajaanin Prisma aukeaa sunnuntaina vasta klo.10.00? Jopa iisalmen Prisma aukeaa 7.00 sunnuntaisin! Varmasti riittäisi asiakkaita sunnuntai-aamuisinkin! Ja kyllä; käyn sunnuntaina iisalmessa Prismassa ostoksilla! Kuitenkin joku kohta kirjoittaa että mene sinne iisalmeen😀

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu