Turkiskuoriaisten myrkytys

Anonyymi-ap

Haluaisin kuulla kokemuksia ja tarvisin myös hiukan helppiä! Meillä ilmaantui näitä paskiaisia. Ollaan 2 viikkoa siivottu. Myrlytys tehtiin toissapäivänä. Kuinka kauan näitä nyt mönkii elävinä esiin? Listoista pukkaa toukkia ja kaapissa löytynyt kuoriainen. Milloin me voidaan laittaa tavarat kaappeihin? Pitääkö vaatteita pitää kuin kauan pusseissa? Milloin olette laittaneet kuiva-aineet kaappeihin? Kertokaa kokemuksia pliis, olen ihan loppu tähän tilanteeseen.

1

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No meillä ei ole ikinä myrkytetty. Aiemmin oli useita chinchilloja ja niistä lähti karvapalloja. Niin sitten tuli turkiskuoriaisiakin. Niiden huoneessa oli aika paljon. Ja sitten niitä jäi.

      Vuosi sitten oli kani. Ja senkin karvaa söivät. Ja imuroitu harvoin. Niin oli enemmän. Nyt kun ei ole karvaa, niin aika vähän on turkiskuoriaisia.

      Ei ole kyllä ikinä vaatteita syönyt. Lähinnä eläinperäistä karvaa.

      En ole kauheasti kokenut ärsytystä noiden takia. Ne on omalla tavalla sympaattisia koppiksia. Ne kiipeävät korkeille paikoille ja ikkunalle ja tähystävät tuntosarvet ojossa. Kai ne yrittäisi päästä ulos.

      Aikuiset kai syö kukkien siitepölyä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      192
      2689
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      276
      2438
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      34
      2301
    4. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      211
      2287
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      159
      1404
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1234
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1209
    8. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1082
    9. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      1050
    10. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      967
    Aihe