Itkevä lapsi

Anonyymi-ap

Hei, millaisia keinoja ihmiset ovat keksineet siihen, että lapsi ei itke enää öisin?

Vauvojen itku on ymmärrettävää, mutta itse koen erittäin häiritsevänä sen, että 5-vuotias (tänä vuonna 6) lapsi itkee lähes joka yö, useaan otteeseen. Ei myöskään malta pysyä omassa huoneessa, vaikkakin itkukohtauksia oli myös silloin, kun nukkui vanhempien kanssa samassa huoneessa.

Ei siinä muuta, mutta itselläni alkaa työt klo 04:00, joten yöunet jää todella lyhyeen, kun heräilee jatkuvasti.

Onko joku esimerkiksi käyttänyt kuulosuojaimia? Erilaiset mallit voisi kiinnostaa. Olen ehdottanut myös ovien sulkemista öisin, mutta tähän puoliso ei ole innostunut. Jotain olisi vain pakko tapahtua, ennen kuin täytyy alkaa pyytelemään sairaslomaa, kun ei vaan yksinkertaisesti jaksa enää.

0

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

        Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
        Kauhava
        182
        6604
      2. Ootko rakastunut?

        Kerro pois nyt
        Ikävä
        148
        1824
      3. Onhan sulla nainen parempi mieli

        Nyt? Ainakin toivon niin.
        Ikävä
        113
        1598
      4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

        Himmailet???? Mitä pelkäät?????
        Ikävä
        51
        1320
      5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

        Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
        Ikävä
        47
        1029
      6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

        Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
        Kauhava
        41
        985
      7. Älä mies pidä mua pettäjänä

        En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
        Ikävä
        98
        952
      8. Reeniähororeeniä

        Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
        Kouvola
        5
        879
      9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

        Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
        Maailman menoa
        248
        871
      10. Kävit nainen näemmä mun

        Facessa katsomassa....
        Ikävä
        41
        839
      Aihe