Miten tapaus Pekka Aittakumun loikkaus näkyy Keski-Pohjanmaan kunnallis- ja aluevaaleissa ja Kannuksen tulevassa valtuustossa? Minkä puolueen lipun alle pekkaaittakumpulaiset ryhmittyvät?
Tapaus Pekka Aittakumpu
21
2526
Vastaukset
- Anonyymi
Kaustislainen siirtyy Demareihin
- Anonyymi
Mielenkiintoinen kysymys.
- Anonyymi
Pekka fiksu mies ja Perussuomalainen ideologialtaan. Keskusta ei ole enää se sama kuin ennen oli. Huomannut kuinka sekavaa on Keskustan politiikka. Tuo monia Keskusta puolueen äänestäjiä Perussuomalaisiin. Pappis ihmisenä ja lestaadiolaisena Kannuksessa moni kääntyy Perussuomalaisiin äänestäjistä.
- Anonyymi
Siirtopersu jatkaa lautakuntien varajäsenenä mutta Manoliitto loikkaa nyt keskustaan.
- Anonyymi
Huonosti olet perillä asioista.
- Anonyymi
Mahtaakohan Manoliittoa kepukaan ottaa vastaan?
- Anonyymi
Eipä taida aueta pekalle uutta kautta eduskuntaan
- Anonyymi
Nyt olis Persuissa isompi kannatus joukko.
- Anonyymi
Tuskinpa on seuraavassa eduskunnassa istumassa minkään puolueen paikoilla.
Ei ne tosi kepulaiset siirry minnekään, ei varsinkaan perussuomalaisiin.
Pekka etsiköön paikkaa seurakunnista, jos pääsee entiseen toimeensa, lieneekö virkavapaalla, siis voiko olla monta vuotta pois papin paikaltaan ? Aika näyttää nuokin asiat ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskinpa on seuraavassa eduskunnassa istumassa minkään puolueen paikoilla.
Ei ne tosi kepulaiset siirry minnekään, ei varsinkaan perussuomalaisiin.
Pekka etsiköön paikkaa seurakunnista, jos pääsee entiseen toimeensa, lieneekö virkavapaalla, siis voiko olla monta vuotta pois papin paikaltaan ? Aika näyttää nuokin asiat !Istuu jo Persuissa.
- Anonyymi
Keskustasta muitakin kansanedustajia suunnittelee lähtevän Perussuomalaisiin . Hoskonen ja pari muuta.
- Anonyymi
Mielestäni tuollainen toiminta on erittäin epäreilua ja kaikkien häntä äänestäjien pettämistä! Ei mitään mahdollisuuksia jatkoon noin epärehellisellä toiminnalla.
- Anonyymi
Keskusta loppuu ..se on ihan selvä asia ei niitten perinteiset äänestäjät tykkää tästä voke menosta ..ensi vaaleissa per suom 30% kannatus
- Anonyymi
Juuri näin, näkihän sen touhun edellisen hallituksen aikana. Mihinkään ei tarvita nykymuotoista keskustaa, meillähän on jo vasemmisto ja vihreät.
- Anonyymi
Persut huutelee seuraavien vaalien jälkeen oppositiosta kun kokoomus, demarit ja svedut on hallituksessa.
- Anonyymi
Kokoomuksen kannatus laskussa, ei pääse seuraavaan hallitukseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomuksen kannatus laskussa, ei pääse seuraavaan hallitukseen.
Tyttö flikkoja täälläkin ehdokkaiksi.
- Anonyymi
Minulla on kylän suurin mela
- Anonyymi
mutta vene jäi Kaustiselle....
- Anonyymi
Miehen mitta persuihin kun täälläkin polokee aikuisten pyörällä rungon välistä tämä ehdokas.
- Anonyymi
Jotkut jaksaa polkea, toisilla kunto ei riitä. Minäkin tykkään liikkua pyörällä. Hyvä asia pitää kunnosta huolta. Kaikki ei halua olla läskimahasia laiskimuksia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998