Suvic Oy maksuvaikeudet

Anonyymi-ap

Terve,

Nyt kannattaa pysyä erillään tuosta Suvic Oy:stä. Hommannut tuonne Lapuan Aurinkopuistoon halpatyövoimaa Filippiineiltä. Palkat maksamatta. Palkkoja myös rästissä joka suuntaan. Taitaa kohta tehdä konkurssin. Pysykää kaukana.

7

2397

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aina käyttänyt halpaa työvoimaa ja sitten ihmetellään kun homma ei toimi. Työn johtajatkin suoraan otettu ilmeisesti esikoulun penkiltä.

    • Anonyymi

      Suvic Oy on semmonen yhtiö joka olisi pitänyt laitta yrityskieltoon kauan sitten, ei häntä eikä päätä ja valehtelevat, kusettaa varsinkin aliurakoittsijat, käyttää halpaa kokematon työvoimaa, ylhäältä alaspäin ja työn lopputulos ja myöhästykset sen mukaan, valitettavasti ostettu Dovre Groupista ja niiden siipien alle sijoittajia ja niiden kaverit johdossa, mietii vaan voitosta kuinka paljon jää tilille..

      https://www.salkunrakentaja.fi/2024/04/dovre-group-ei-ole-hinnalla-pilattu/

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suvicilla kova vaihtuvuus kone miehissä. Johtuu yhestä tyypistä joka puhuu selän takana kaikista paskaa ja työmaa mestareita ei kukaan kunnioita niitten päätöksiä vaan tekevät oman mielen mukaan. Työmaat tehdään kahteen kolmeen kertaan sama uusiksi ja siksi kaikki myöhässä.

      • Anonyymi

        Taidat olla ollu siellä töissä, kun noinkin hyvin tiedät asioita.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      190
      8617
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4768
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4238
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      62
      3807
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3216
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2990
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2686
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2491
    9. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      44
      2304
    10. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2213
    Aihe