Täällä aiemmin oli puhetta tähtikouluista, joissa saadaan opetuksia, koetaan uusia asioista, paikkoja, olomuotoja ja ennustuksia. Kertokaa monellako teistä on näistä kokemuksia. :-)
Tähtikouluista
Star
5297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En muista moista aihetta,olenkin uusi koneen käyttäjä siksi pyydän tarkentaa. Tarkoitatko käynyt unessa eri Planeetalla,avaruus aluksella. Saanut opetusta koskien harmoniaa kaikkien kesken. Nähnyt ja keskustellut avaruus ystävien kanssa.Jos tarkoitit näin Vastaan jokaiseen KYLLÄ.
Juuri näitä tarkoitin. Ja meitä on monta täällä . :-)
Laitoin tuon sinne ensimäiseen ja laitan viellä tähänkin!
pakko
Kirjoittanut: server, 14.5.2002 klo 00.02
oli vastata, nimitäin muistan joskus lapsena myös kokeneeni jotain vastaavaa. mulle kerrottii mailmankaikkeudesta ja kunka suuri on avaruus ja muistan jotain että samassa mailmassa, mutta kumminkin erivärähtely nopeus. eikä silloin voi nähdä toista. on niinkin monta mailmaa päällekäin.
Te teidätte varmaan mitä tarkoitan koska saman olette kokeneet.
tämään muuten luettelelin kaverein kännykän pin koodin kaksi ensimäistä lukua heti oiken. sain taas uskoa omiin kykyihin...loppuja en edes sitten yrittänyt. olihan siinä kaveri ihmeissään.
tapasin eräään joka kysyi että olenko mä "ufo"...
silläkin taisi olla jotain kykyjä.
tosiaan jotain tuolaista muistan lapsuudesta ja tiedän että en ole niitä mistään keksinyt. selittiin silloin aivan jotain ihme juttuja joita ne edes itse tajunnut. siloin ne vähän pelotti.
mutta se on aika varmaan että jotain muuta on meidän lisäksi. mutta mitä?...
halvaako se hyvää vai pahaa? tiedä sitä?...
Olisipa suomessa joku sellanen kokous jossa kaikki joilla oikeesti on jotain kykyjä voisivat nähdä. kun jos näitä yksin alkaa miettimään niin tuntuu vain että onkohan tässä hullu. vaikka tietää että itsellä on kykyjä niin niitä sillen epälee.
Mulla ainakin on silleen että joskus "menee paremmin" ja toisinaan kaikki "aistkukset" ovat vääriä.
Taas kirjoitan noin...mutta me joilla on kokemuksia tiedetään mitä halvan noilla ilmaista. eikä musta "ulkopuolisten"pitä tietää mitään nuista.
Mua ersyttäää se että lapsille työnetään ja kerrotaan "noidista" ja sillen..asiasta on tehty joku niinkuin yleinen juttu. eikä meitä oiken tosiaan oteta. näillä asioillla ei ole mikään leikkiminen..vaan voi saada aikan kamalaa.
olin muuten armejassa ja siellä oli testit ja kysytiin että oletko irtaantunut ruumiistasi. mietis mitä uskoltaa vastata, no sitten vastasi nettä kyllä. varmaan voivat pitää mua jonain hullua. siellä oli myös jotain vastaavia kysykyksiä.
mutta eiköhän tuossa ollut textiä!
Luonnollisestikin öisestä matkustelusta suodattuu päivätietoisuuteen vain murto-osa. Kuitenkin herätessäni tunnen pääni olevan jälleen täynnä uutta tietoa. Jokatapauksessa... planeetta joka on jäänyt selkeämmin mieleeni on punertavan, tai lilan sävyinen "valööriltään" (joku kertoi Venuksen olevan yksi koulutuspaikka ja sehän siis on punertavan sävyinen). Olen saanut koulutuksesta sen käsityksen että se liittyy planeetta maan tuleviin "vaikeisiin aikoihin" jolloin tarvitaan ns. yhteyshenkilöitä avustamaan muuta väestöä.
(kuullostaa scifiltä mutta on faktaa). Ja että kaikki saamani tieto siirtyy päivätietoisuuteeni sinä hetkenä jolloin on aika toimia. Tässä siis pääperiaate. Kaikkia yksityiskohtia ja kokemuksia on tässä mahdoton luetella.
Olen todella kiinnostunut kuulemaan vastaavista kokemuksista.