Nyt sitten itkee kun sotilaspoliisi ampui kimppuun hyökänneen rakin ja täysin turhaan tehnyt rikosilmoituksen. Rakki ei ole hallinnassa jos pääsee ottamaan hihasta kiinni, eikä kenekään tarvitse odottaa että "loukkaantuu vakkavasti" ennen kuin ampuu.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010788803.html
Miksi laslea rakki irti missään muualla kuin suljetulla alueella rakkipuistossa tms ja mennä vielä sotilasalueelle vakoilemaan vai mitä lie tehnytkin. Lemput vaan matulle omaan maahansa. Pitäisi muidenkin eliminoida jokainen rakki mikä irti ja käyttäytyy uhkaavasti tai aiheuttaa pelkoa, ei ihmisten kuulu joutua rakkeja pelkäämään.
Matu laski rakkinsa irti
4
304
Vastaukset
- Anonyymi
Liää näitä, kaikki muutkin eliminoimaan kaikki vapaana liikkuvat rakit tai jos hyökkäilevät kimppuun kytkettynmäkin!
- Anonyymi
Tämä on niin surullista, sotilaspoliisilla oli selkärankaa toimia oikein. Normipoliisilla ei, vaikka koira raatelee lasta.
- Anonyymi
Niinpä, odottavat oikeuden päätöstä pitääkö jatkuvasti ihmisten kimppuun hyökkäilevä rakki lopettaa ja sittenkin surkuttelevat, mutta eivät surkuttele edes pieniä lapsia mitkä joutuneet rakkien raatelemiksi. Ihmisiä kyllä ampuvat hyvin herkästi aseettominakin ja putkaan tappavat parikymmentä joka vuosi, mutta hyökkäileville rakeille eivät tee mitään. Niissähän on itsessäänkin paljon rakkihulluja mitkä tykkää purettaa ihmisiä rakeillaan, psykopaatteja 7. eniten kaikista ammattiryhmistä.
- Anonyymi
Eikö matun kotimaassa ole varusmiespalvelusta? Saako siellä kuka tahansa ulkoiluttaa vaikkapa hevosta sotilasalueella?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301896
- 1211365
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401150Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591061- 491049
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2771036- 1361024
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet84842Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816