Metästäjä surmasi puolisonsa

Lehtitietojen mukaan huvimetsästäjä viihdytti itseään ja koiraansa tappamalla lintuja loisteliaan metsästysmajansa tiluksilla. Lopulta hän päätyi ampumaan homoseksuaalisen puolisonsa metsästykseen tarkoitetulla haulikolla.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010774445.html

että semmoista kulttuuria...
252475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Siis tämä oli norjalainen.

Äänestä

Riman alitus metsästyksen vastaiselta trollilta. Valjastaa nyt tälläinen traaginen tapaus oman päähänpinttymän tukemiseen!

Äänestä
  • Mitäs sinä täällä hihhuloit?
    Mene metsästys palstalle.

    Äänestä

  • Ja kun ampui puolisonsa jota joskus rakasti, niin mitä.voisi tehdä ihmisille jotka jatkuvasti mollaa hänen harrastusta johon hänellä on oikeus? Isoisäni metsästystä naapuri pilkkasi, mitäs jos ne saaliit ampuisivat takaisin? Ukki totesi Joo sitä kutsutaan sodaksi, olin myös siellä mukana? Ja jos haluaa vaikka tapaninpäivänä peuranpaistia kuten meillä on tapana, niin metsästä sitä pitää hakea? Niin kauan kuin kivääri pysyy kädessä, niin metsän riistaa haen?

    Äänestä

Metsästäjä on vaarallinen, mutta vielä vaarallisempi on gay Metsästäjä.

Äänestä
  • Mustasukkaisuus ja jätetyksi tuleminen on vaarallista, jos kaapissa lojottaa ampuma-ase. Vieläpä metsästystä harrastava henkilö kyseessä. Aseet pois noilta pallinaamoilta ja terapiaan kun niin tyhmiä ovat, jotta esim. roikottavat kuvassa ampumiaan lintuja jossain somessa. Nythän lääkkeitäkin toki löytyy tähän hulluuteen. Lukekaa tämän sivuston historiaa niin ymmärrätte, mistä on kysymys.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mustasukkaisuus ja jätetyksi tuleminen on vaarallista, jos kaapissa lojottaa ampuma-ase. Vieläpä metsästystä harrastava henkilö kyseessä. Aseet pois noilta pallinaamoilta ja terapiaan kun niin tyhmiä ovat, jotta esim. roikottavat kuvassa ampumiaan lintuja jossain somessa. Nythän lääkkeitäkin toki löytyy tähän hulluuteen. Lukekaa tämän sivuston historiaa niin ymmärrätte, mistä on kysymys.

    Otsakkeen aloitus ja näitä on monta ylittää jo syytekynnyksen ja kertoo metsästyksen vastustajista kaiken. Todellakin, kun lukee tämän palstan metsästyksen vastustajien kommentteja sekä metsästys palstan trollaamisia, niin ymmärtää mainiosti miksi vastustajat ei koskaan ole henkisesti kypsiä edes aseen omistukseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mustasukkaisuus ja jätetyksi tuleminen on vaarallista, jos kaapissa lojottaa ampuma-ase. Vieläpä metsästystä harrastava henkilö kyseessä. Aseet pois noilta pallinaamoilta ja terapiaan kun niin tyhmiä ovat, jotta esim. roikottavat kuvassa ampumiaan lintuja jossain somessa. Nythän lääkkeitäkin toki löytyy tähän hulluuteen. Lukekaa tämän sivuston historiaa niin ymmärrätte, mistä on kysymys.

    Juu. Kysymys on siitä, että joku luonnevikainen metsästyksenvastustaja kaivamalla kaivaa kaikki mahdolliset metsästäjiä lokaavat artikkelit.
    Mitä raflaavampi, esim. sukukuolisen suuntautumisen takia, niin sitä parempi.
    Jos uusia ei löydy, niin sitten kaivetaan vanhoja vuosien takaa.

    Kyllä nyt löysi mielestään oikein herkun!

    Äänestä

Sateenkaarimetsästäjä metsästi puolisonsa metsästyshaulikolla.

Eläimiä kohtaan harrastettu julmuus kääntyi väkivallaksi ihmistä vastaan. Peijaisia ei vietetä metsästysmajalla vaan oikeusistuimessa.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että homot eivät saisi harrastaa metsästystä ????

    Äänestä

Kerro, oi susianalyytiko, viihdyttikö tuo itseään vielä lämpimään kalmoon?

Äänestä
  • Oman ilmoituksensa mukaan todellakin suuteli kalmoa.

    Äänestä

Nuoria tulisi varoittaa perversseistä harrastuksista.

1Äänestä
  • Tosi on. Homostelu voi käydä hengen päälle monessakin maassa.

    Äänestä

Sateenkaarimetsästäjän juttua käsitellään hovioikeudessa. Tekijä toi surmavälinernä käytetyn haulikon maahan ja pyysi sitä varten kutsun harrastamaan huvimetsästysta eli lintujen ja jänisten tappamista.

Raaka on teko, mutta raaka on harrastuskin.

1Äänestä
  • Syötkö lihan raakana suoraan elävästä eläimestä ???

    Äänestä

Ihmisiä on tapettu monenlaisilla muillakin tekovälineellä kuin ampuma-aseella. Ampuma aseilla tehtyjä rikoksia Suomessa liioitellaan poliisin ja median toimesta.
Metsästys on siitä hyvä että saalis on luomua. Jos mennään pitemmälle luonnon käytöstä marjastajat, sienestäjä ja ennen kaikkea kaupalliset bisnekset varastavat luonnon eläimiltä suuret määrät ravintoa. Lisäksi turismi on kaikkein suurin saastuttaja ja sairauksien tuoja jopa metsäluonnolle jättämillään roskilla, ulosteilla ynnä muulla.

1Äänestä
  • Äärimmäisen pieleen ilmaistu luomulla, joka on eräs tuotantotapaa kuvaava termi.
    Tuotantoa kuvailevat termit lihankin suhteen ovat erittäin kaukana villieläinten käytöstä ravintona.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Äärimmäisen pieleen ilmaistu luomulla, joka on eräs tuotantotapaa kuvaava termi.
    Tuotantoa kuvailevat termit lihankin suhteen ovat erittäin kaukana villieläinten käytöstä ravintona.

    Luonto tuottaa, se on ainutta luomua. Ja kapitalisti myy luomuna kalliilla hinnalla tuotteitaan luomun nimissä!

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Luonto tuottaa, se on ainutta luomua. Ja kapitalisti myy luomuna kalliilla hinnalla tuotteitaan luomun nimissä!

    Suositan tekoälyn käyttöä silloin, kun oma tietämys on puutteellinen.

    Äänestä

Surullista on surata hovioikeuden istuntoja mediasta. Huonojen, raakojen ja lopulra tuhoisien harrastusten piiriin haksahtanut teki surman huvimetsästykseen tarkoitetulla aseella. Pilalle meni useampi elämä.

Äänestä
  • Kuvottavaa, kuinka raakaa olla saattaakaan saman sukupuolisten keskinäinen vehtailu ja mihin se voi johtaakaan.

    Äänestä

Juuri ampumansa ihmisen kuvaaminen ja suutelu ei kaikilta onnistuisi. Millainen määrä tapettuja luonnon eläimiä vaaditaankaan, että raakuudessa saavutaan tälle tasolle?

Äänestä
  • Vastatkaapa sateenkaariväki, kuinka yleistä äärimmäinen mustasukkaisuus on keskuudessanne?

    Äänestä

Metsästäjä pyysi pääsyä mielentilatutkimukseen.
Hovioikeus piti pyyntöä perusteltuna.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lehtitietojen mukaan huvimetsästäjä viihdytti itseään ja koiraansa tappamalla lintuja loisteliaan metsästysmajansa tiluksilla. Lopulta hän päätyi ampumaan homoseksuaalisen puolisonsa metsästykseen tarkoitetulla haulikolla.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010774445.html

että semmoista kulttuuria...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu