Olen kaverini kanssa suunnitellut lähtöä ens vuodeksi vaihtariksi u.s.a:aan. Mutta eka kerta pelottaa ja olen kaverini miettinyt että onko kovinkaan mahdollista että vois päästä samaan perheeseen ??
Onko
kikkkikik
2230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei taida olla lainkaan mahdollista. Ja mitä järkeä siinä ois?!? Jos ei yksin voi lähteä ni ei kannata ollenkaan. Eihän siinä kieltä niin hyvin oppis ku toisen kans kuitenki puhuis suomea. Kahdestaaan teiän ois paljon vaikeempi saada ystäviä (varsinkin kun kuitenki puhuisitte välillä suomea). Ette kokis itsenäistymistä yms........ Jos ees miettii lähtevänsä kaverin kans ni ei kannata vaivautuu. Kylhän tietty kaverit voi samaan aikaan lähteemut tod.näk. joudutte eri puolil USA:a
Jaa jaa... Kaverin kanssa kaikki kokemukset olis kivointa jakaa.. Kyl mä siellä muiden kanssa puhun kuin mun kaverin kanssa. Mä meen sinne vaikka Kaveri ei lähtiskää vuodeks.