Vapaus on kuin valtameri, sinne voi eksyä.

Anonyymi-ap

Kun itsekkyyden ideologialla, demonikratialla ihmiset on hajotettu erillisiksi yksilöiksi, on heitä helppo hallita manipulaatiolla ja medialla.
Epävarmat ja pelokkaat, ideologisessa paniikissa ja pakokauhussa taapertajat, sätkivät dopamiinikoukussa, ostotapahtumien, valintojen ja valikkojen verkossa..
Kuvittelevat että itsekkyys olisi hyvää tai loogista, vaikka todellisuudessa kysymyksessä on alkeellinen eläimellinen toimintamalli itsepuolustusrefleksi, jota hyödy ja nauti liskoaivotilassa olevat eivät pysty ymmärtämään. Sellaisen puolueellisuuden illuusion ne omasta mielestä hienot vaatteet , meikit ja kuplat luo, eikä yksityisyydensä tyrannit ymmärrä olevansa alastomia, että keisarilla ei ole vaatteita.

11

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ihmisillä ole vapautta koskaan olutkaan.On vain annettu ihmisen ymmärtää niin.

      • Anonyymi

        Juu, vapaus on itsekkyydestä aiheutuneen subjektiivisuuden luoma illuusio, egon harha, kun ihminen ei kykene ymmärtämään valintojensa syitä ja toimintansa motiiveja, hän selittää ja kuvittelee niiden olevan syistä vapaita .


    • Anonyymi

      Työnantajien vapaus on työntekijöiden vankila..

      • Anonyymi

        Siksi AY-liikkeitä tarvitaan.


    • Anonyymi

      Naiset ja teinithän sitä vapautta kaipaa, miehet ymmärtää että kaikelle on aina syy.

    • Anonyymi

      Demokratia, eli kansanvalta on kansan valtaan perustuva valtiojärjestys. Demokratian perusajatuksena on, että hallintovallan edustajat nousevat kansan joukosta ja että hallintovalta toteuttaa kansan tahtoa.

      • Anonyymi

        Vain kaaoksessa kaikki on täysin tasa-arvoisia, joten tietenkin tasa-arvon tavoittelu on johtanut kaaokseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vain kaaoksessa kaikki on täysin tasa-arvoisia, joten tietenkin tasa-arvon tavoittelu on johtanut kaaokseen.

        Kuka tavoittelee tasa-arvoa? Kokoomus on esim. Elinkeinoelämän keskusliiton juoksupoika ja ajaa yksityisen sektorin yritysten ja sijoittajien etuja.


    • Anonyymi

      Onhan se järkyttävä havainto, huomata että naisten valinnanvapauden määrä eri yhteiskunnissa korreloi varsin suoraan huoraamisen määrän kanssa.
      Naiset kuvittelee että he ovat olleet riippuvaisia miehistä vain fyysisesti, että koneiden ja rahan avulla voisivat vapautua. Todellisuudesta ehjä nainen on erittäin riippuvainen miehestä henkisesti ja moraalisesti.
      Onlyfans on ihkua nuorelle naiselle mutta helvetti mummoille.

    • Anonyymi

      Eksyminen on kivaa, piristää...olen vapaa!

    • Anonyymi

      Suomalaiset naiset nyt jollain tavalla vapautensa hallitsevat, mutta kun mamu naiset pääsevät Suomeen niin niille kihahtaa sen verran valta hattuun että taitaa sukupuolten tasa-arvo Suomessa lopahtaa siihen .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      50
      2315
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      93
      2028
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      91
      2010
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1797
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1741
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      501
      1594
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      2
      1550
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1380
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      37
      1285
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      74
      1281
    Aihe