Runkiralli 2024

Onko tääl tietoa tän kisan reitistä?? Joku ukko tarinoi tänään Biltemakafeen maitojonossa Michelinin rallipipo pääs että taas ois täys lähtäri.. mut sit totesi et ratamestarina ois joku jokkishörhö niin taitaa olla tämäkin kisa lopullisesti arkussa jos reitti täynnä huutomerkkejä??
Ps: meen kakkoselle ja palkintojenjakoon
9830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Huhujen mukaan ojat olisi terävämmät, syytän ratamestaria. Varmaan ei osunut taaskaan kakkoselle vaihto

Äänestä

Ajan reitin ensi viikolla ja vaadin kyllä merkin jokaiseen paikkaan jossa Pille Vynnönen voi sulaa.
Kuulemma Seijainen ei ole reitillä mutta Rautaniemi ajetaan.

Äänestä

No kakkosella on ainaki reikiä! Kirjaimellisesti. Isäukko tuntee kilpailunjohtajan ja kakkosen tie routinut pahasti. Yritetään kuitenkin saada kuntoon ennen kisaa. Nelosella ja vitosella ainakin toimintapaikkoja, sen voin sanoa.

Äänestä

Lunta sataa

Äänestä

Joo jos se älyttömiä luureja keräävä jokkispöhlö on ratamaisterina niin kyllä saa mehutarjoilu huudot jäädä hauskahattuselta mieheltä.

Huhut kertoo myös et tyrvään vakioautovetomies on joutunu peruttaa osallistumisen, kun töiden puolesta joutuu käydä jossain kursseilla että saa jatkossakin vähän kurkistaa helmojen alle ja laittaa ajokieltoon jos sattuu kovasti kellari huohottaa

Äänestä

Nyt täytyy kyllä saada loppumaan tämmöiset laittomat kisat. Täti ei tykkää! Terveisin Sperma Ikkarinen

Äänestä

Kisalauantaina on kolmospätkäl kyläkoulun pihalla läpiryypättyjen halloweenasujen kirppis niin jos ei oteta saattoja aikataulussa huomioon niin sehä menee pimeeseen jo enne vitosta..

Äänestä

missä tämä ajetaan? jossain hovissa? laukaanhovi? pohjanhovi? karttaa missään? osallistujat? hamu? akk? merkkejä? myydäänkö lippuja? peltoparkit maksu? vittu jään kotiin kun on niin mystistä saatana

1Äänestä

Paikalla on lato oikea ja se oli ihan hyvännäkönen. Miten paljon autoja. Ja puut ovat tietysti edessä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SopenLhell kirjoitti:

Onko tääl tietoa tän kisan reitistä?? Joku ukko tarinoi tänään Biltemakafeen maitojonossa Michelinin rallipipo pääs että taas ois täys lähtäri.. mut sit totesi et ratamestarina ois joku jokkishörhö niin taitaa olla tämäkin kisa lopullisesti arkussa jos reitti täynnä huutomerkkejä??
Ps: meen kakkoselle ja palkintojenjakoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu