No, haluisin ottaa esiin tälläsen asia, ku teinix:it. Eli nuoret murrosikäset tytöt, jotka meikkaa ihan yli ja käyttää paljastavia vaatteita yms. ja kun katselee kuvia irc:issä tai ii2:ssa, kuvat ovat pelkkää "posseta". Onko tässä mitään järkeä... Ehkä se on heidän mielestään hienoo, mutta mä en nää siinä mitään muuta, ku tarpeen tulla huomatuks. Itse olen kyllä tätä ikäluokkaa, mutten ikinä, en ikinä pystyisi vajoamaan sinne... Käy oikeen sääliksi kun näkee sellaisia, ja kun he vieläpä iskevät itseään 10 jopa 20 vuotta vanhempi miehiä... Anteeksi jos loukkasin jotakuta, mutta tämä on minun mielipide. OTTAKAA VAPAASTI KANTAA!!!
Teinix
~*~pikkutyttö~*~
161357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
mitä ikinä teetkin älä sääli niitä pikku paskiaisia jotka eivät kehtaa näyttää luonnolliselta edes netissä!
ajattelen ihan samalla lailla.tuntuu et melkein kaikki teinit on jakorasioita,joita 20 jätkät yrittää iskee,ja harmittavan usein onnistuukin siinä.saa pillua ja jättää.elämä on.
Totta! Sellaisia pedopellejä on netti täynnä... Ja tuollaisilla pikkutytöillä 13-16v yleensä (ei kaikki) on pää aivan kuin kakaralla vielä! Ja ne kuvittelevat että joku 20 oikeasti kiinnostuu niistä... niin ja onhan se hienoa kun poika ystävällä on auto? Plääh! Pillua ne tahtoo ja pyörittää henkisesti kakaroita kuin kaulinta!
Ja toisekseen tuo "elämä on"- juttu on jo kuolemassa kaikki nykyään hokee sitä joten ei se ole edes hauska!
Pakko puuttua taas tuohon "ircin" käsitteeseen. Eli ne kuvat ovat irc-galleriassa, eivät ircissä, sillä ircissä ei ole kuvia.
Olin seiskan alussa TeiniX ja totesin et ei OLE MIUN JUTTU!! mutta nyt on sitte jääny leima.. :/ Gallussa on kyllä kuvia ja osa on ihan posee!-kuvia mut otan niitä ihan vaan itsillä.. :D En todellakaan ymmärrä mitä hohtoo on jossain hikisissä amiksissa ;P
sitä vaan että maksaako ton meegon tekeminen? =)
teinit saa miun puolesta suksia mahollisimman kauas! itelläni on kyllä kuvia irc-galleriassa mutta neki vaan koska sieltä käsin yhteydenpito mukavampaa, ku tietää minkänäköselle hepulle juttelee. : )
siellä todellakin on niitä penskoja jotka suunnilleen tarjoo itteesä 10-20 vuotta vanhemmille miehille, mutta se on niitten oma asia.en haluu puuttuu vaikka asiasta en ite tykkääkkään.
aika taitureita jos saa irkkiin kuvia...
toi oli turhaa pilkun viilausta.
ne turhat teiniäksät jotka semmosia herutus kuva laittaa on vaan säälittäviä.. kahvat tulee ylikireistä housuista ja sit semmoset makkarankuori paidat. jotku onnettomat amikset juottaa nää humalaan ja vie puskaan
en ois uskonu et näin moni ajattelee samalla tavalla .ei mua sinänsä haittaa mitä ne pennut tekee(no en kyl itekkään ole vanha,paraskin sanomaan)mutta on se aika paskaa ku just joku 13v. pissis hehkuttaa että on löytäny elämänsä rakkauden.mutta se 20v. amis tahtoo vaan pillua,mitä pissis ei ymmärrä.
Jep samaa mieltä.
Mua ällöttää jotkut 20-30 jätkät jotka iskevät jotain 13-15 vuotiaita pentuja.
Yritä siinä sitte puhua järkeä tytölle, joka on ah-niin-ihastunut Amisjätkään...
Ne vanhemmat jätkät eivät vissinkaan saa omanikäistä seuraa. Kokevat varmaan oikean seurustelun liian vaativaksi. No teinityttöjä on helppo pyörittää ja sakkoliha varmasti houkuttaa joitaki..
...niin tai sitte oot vaan muille kateellinen kun itse ehkä et ole niin nätti turha tulla arvosteleen muita mutta saahan sitä mielipiteen sanoo.
mää sanoin vaan mieli piteeni. Eli mulla ei oo mitään sanomista siitä onks ne kaunii vai rumia, mut mua vaan ärsyttää tollanen meininki. mä en tosiaankaan oo niille kateellinen... Jos oisin, voisin ihan yhtä hyvin rueta sellaseks, mut ei kiinnosta...
Ootko tosissas??? Miten joku voi olla Teinixeille kateellinen?! Minnuu ainakin hävettäs sanoo et oon teiniX tai pissis... xD
ainiin, lisään.
sittenku amikset viheltää näitten teiniäksien perään ne luulee että on oikeesti viehättäviä ja kauniitä etc. niinku aikasemmin sanottiin luulee löytäneensä tosi rakkauden.
mua ainaki inhottaa[-taisi] jos jotkut amikset viheltelee perään koska en haluais näyttää niin teepeeltä. einiissä mitään muuta ole kuin että ne on niin halvan näkösiä ja rupee kikattaa kun joku vislaa perään. stanan nyypät
Joutuuvat raukat hyväksikäytetyiksi, rakkautta ja turvallisuutta haluavat oikeasti nuo nuoret naisenalut. Kuten miehetkin, paitsi että niitä panettaa ja silloin taitaa olla sama mikä lehmäke alla.
Pitäs varmaan suoraan sanoo mua inhottaa nuo kaikki TeiniXX/Pissikset.Itsekkin olin joskus teinixx joka kirjoitti x-kirjoimilla sanoja mutta sitten päätin "mä muutun totaallisesti" opettelin kirjoittamaan kunnolla nykyään yritän ainakin kirjoittaa miten osaan.Mulla tulee pääkipeeks jos menee johonki kaupunkiin ja siellä vaikka penkillä istuu näitä teinixx tyyppejä niiden nauru "ARGHHHH" ärsyttävää ja ne voi mten ihqq jutut "voi v*ttu"