Varoitus metsänomistajille !

Anonyymi-ap

Facebookissa on sivusto Metsänomistajat sen ylläpitäjällä on vahvat yhteydet Vihreisiin. Sivustolla on runsaat 10 tuhatta jäsentä. Sivustolta kannattaa poistua pikaisesti. Sivustoa käytetään Vihreiden ajatusten levittämiseen vaivihkaa erittäin taitavasti.

5

488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinp. Kyllähän se on väärin, että vihreät agitoi. Se homma on nykyisin persujen etuoikeus.

    • Anonyymi

      No voi mahoton! Näytethänkhän sielä kuvia oikeista mettistäki eikä näistä "kasvatusmettistä"? Olen järkyttyny. Oikein vihreishin yhteyksiä? Kertakaikkiihan!

    • Anonyymi

      Ilmaston muutoksesta ei saa kirjoittaa ei kuulemma kuulu millään tavoin metsätalouteen, jos kirjoitat heti poistetaan.

      • Anonyymi

        Ni- i, eihän metsä ole ilmastoa muuttanut.


    • Anonyymi

      Suomessa on 19 kaivosten aiheuttamaa järvien tuhoa. Tämän päivän maaseudussa on kirjoitus särkijärvestä jossa rikasteet ovat saastuttaneet vesistön. Kun toiminta on lakannut asialle ei voi mitään, sanoi ympäristö ihminen. Kaivokset aiheuttavat suureet ympäristöjen saastuttamiset vrsistöihimme. Näinkö helposti ympäristöjä saa tuhota .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1098
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      863
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe