Ei ole kivannäköistä kun miesten viestissä ruvetaan himmailemaan kesken viestin. Onkohan kunto yksinkertaisesti huono että jaksa hiihtää. Viestit pitäisi laittaa aikalähdöksi. Surkea katseltavaa jopa tvstä.
Vuokatin smhiihdot
22
597
Vastaukset
- Anonyymi
Ylimielistä suhtautumista kanssa kilpailijoita kohtaan.
Tasoerot tämän mahdollistavat .
Kun mennään sitten ulkomaille kansainvälisiin kisoihin niin jäädään yms,,,sijoille 3 minuuttia voittajalle jääneenä. - Anonyymi
Hyvin kirjoitettu. Sitten itketään kun suksi ei toiminut ja alkutalvi oli niin vaikeaa.
- Anonyymi
Hiihdossakin kannattaa käyttää omia vahvuuksiaan sijoittuakseen mahdollisimman hyvin, se on taktiikkaa ja sitä nähtiin tänään, hyvä.
Luonnostaan hitailla kilpailijoilla ei vaan tahdo olla nykyhiihdossa mahdollisuuksia menestyä muissa kuin pitkissä väliaikalähdöllä suoritetuissa kilpailuissa ja niitä on vähän.- Anonyymi
Luonnostaan hitailla ei ole mitään mahdollisuutta millään matkalla.
Vuokatin latu oli niin helppo ja lyhyt verrattuna sitten kun arvokisojen latuja hiihdetään.
Maailman huiput hiihtävät täysi isku päällä näitä melkein tasamaan reilun kilometrin latuja .
Veikkaan, että Mäki ja Hakola olisivat hävinneet Norjalaisille 20 sekuntia näillä laduilla . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luonnostaan hitailla ei ole mitään mahdollisuutta millään matkalla.
Vuokatin latu oli niin helppo ja lyhyt verrattuna sitten kun arvokisojen latuja hiihdetään.
Maailman huiput hiihtävät täysi isku päällä näitä melkein tasamaan reilun kilometrin latuja .
Veikkaan, että Mäki ja Hakola olisivat hävinneet Norjalaisille 20 sekuntia näillä laduilla .No ketäpä tuo haittaa vaikka häviäisivätkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ketäpä tuo haittaa vaikka häviäisivätkin.
Eipä niin.
Joitakin voi tietysti kismittää miksi näille pelleille maksetaan 20000€ vuodessa apurahoja veronmaksajien piikkiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä niin.
Joitakin voi tietysti kismittää miksi näille pelleille maksetaan 20000€ vuodessa apurahoja veronmaksajien piikkiin.Itselleni maksetaan veromaksajien piikkiin yli 60 000 euroa vuodessa + palkan sivukulut.
- Anonyymi
Ihanaa että talviurheilukausi on nyt alkanut ja YLE tarjoaa taas monen kuukauden ajan kivaa viihdettä viikonloppuihin.
Henkilökohtaisesti odotan eniten ampumahiihdon kilpailuja. Maailmancup bumtsibumissa alkaa tutusti Kontiolahdelta 30.11.2024.
Ja mitä himmailuihin tulee, niin viesteissä taktikointi on aina ollut ja tulee aina olemaan tärkeä osa kilpailua. - Anonyymi
Ei voisi vähempää kiinnostaa. Hiihdot voisi laittaa maksullisille kanaville niille ketkä sitä hölmöä lajia viitsivät seurata.
- Anonyymi
Niin ne menevätkin kaikki maksukanaville kun yleltä leikataan, ensimmäisenä ei uusita urheilu sopimuksia jotka nyt ovat vielä osittain voimassa.
kahden kolmen vuoden kuluttua joutuu maksamaan jos urheilua haluaa seurata ja katsella.
- Anonyymi
Suomen kärki ei jaksa täysillä koko ajan. Huono.pi loppuosa osaa yrittää täysillä. Mmkisoissa surkeita esityksiä. Ei viitsi edes katsoo.
- Anonyymi
Maailman parhaat on poissa siis venäläiset niin ei kiinnosta katsoa.
- Anonyymi
Vain yksi on poissa Bolsu. mut eivät mitään hurraita kaipaa.
- Anonyymi
Koko hiihdon harrastaminen pitäisi kuulua kotiutukseen näille maahamme pyrkiville, niin oppisivat elämään kuin paikalliset latujen kulkijat.
- Anonyymi
Ei Helsingissä voi hiihtää kuin viikon pari keväällä ja sekin maksullisella ladulla.
50% Helsinkiläisistä ei ole ikinä suksia laittanut jalkaansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Helsingissä voi hiihtää kuin viikon pari keväällä ja sekin maksullisella ladulla.
50% Helsinkiläisistä ei ole ikinä suksia laittanut jalkaansa.Viime talvena Helsingissä hiihtokausi oli yli 6 kk...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viime talvena Helsingissä hiihtokausi oli yli 6 kk...
Viime joo,,,mutta milloin sitä ennen?
- Anonyymi
Vielä siitä kärsimyksestä maksamaan, kun samaan aikaan voi sauvoa ilman suksia.
- Anonyymi
Ne on käsittämiä summia mitä veroista urheiluun kulutetaan.
- Anonyymi
Niistäkin vain osa urheilijoille, suurimman potin vievät järjestöt jotka urheilua pyörittävät.
- Anonyymi
- Anonyymi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks545549Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si784302Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut443566Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää623343Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?1023332Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.43040- 1102839
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri612269Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1292264Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu361741