Omalta pihaltaan kuolleena löydetyn 42v miehen murha edelleen selvittämättä. Ei sanaakaan onko exän osuutta tutkittu, jos murhattu olisi nainen, ex-miestä epäiltäisiin heti.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2ec6fe33-0747-4041-a7e0-6e4a5b6b6cb5
Murhaaja todennäköisesti joku joka tiennyt että mies tulee yöllä kotiin, exä todennäköisesti tiennyt koska lapsi ollut arvatenkin hänellä hoidossa. Onko halunnut lapsen kokonaan itselleen kuten naiiset usein haluaa tai onko ollut riitoja raha-asioista, mustasukkaisuutta...? Ja naiset käyttää usein toista miestä hoitamaan murhan etteivät joudu itse epäillyksi.
Pyhtään murha
9
1616
Vastaukset
- Anonyymi
Jos uhri olisi nainen, syytöksiä miehiä kohtaan satelisi niin tääläl kuin poiliisillekin. Onhan noita naistenkin murhia selvittämättä kun poliisia kiinnostaa vain autoiljoiden rosvoaminen.
- Anonyymi
Liitelevä huppis jälleen murhaajana?
- Anonyymi
Eikö nämä paikallispoliisit jumalauta osaa laskea 1 + 1?
Kun nainen tapattaa ex-puolisonsa, ei mitään tapahdu poliisin toimesta. Näin myös tässä muutaman vuoden takaisessa Karhuvuoren sorakuoppasurmassa, jossa tämä psykopaattieukko hiihtelee vapaana ja hommaamansa tappajat elinkautisessa. Julkaisi naamakirjassa oikein kuvan itsestään pirunsarvilla samana päivänä kun pääsi pälkähästä tutkintavankeudesta. - Anonyymi
Ei kai oikea nainen
voi tehä tommottii,
paitsi elokuvissa - Anonyymi
Ke 1.10. teinipoika oli kuulusteltavana ja kertoi omituisia tapahtumia monta tuntia. IL raportoi oikeusalista tarkkaan kaiken. Uskomaton tarina.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/72bdc0ca-9bd9-4c7d-b30f-c69191d17519 - Anonyymi
Outoja asioita tulee mieleen tuosta, kaikkea tärkeää ei tullut esille noissa 1.10 kuulusteluissakaan..
Esim oliko teinipoika-tekijällä paljon kokoeroa uhriin jos hän yksin siellä huhki? Uhri yritti pitää kodinhoitohuoneen ovea kiinni mutta ei pystynyt.
- Eikö teini ollut yltä päältä veressä aamu klo 5 kun tuli kotiin? Äitikö vaan pesi vaatteet? ?
- Autosta meni rengas, matkaa on n 13 km Heinlahdesta Kotkaan? Siis hajonneella autonkumillako ajeli yöllä?
Ja, poika vaan meni outoon taloon yksin yöllä, vaikka ei tiennyt vaikka siellä asuisi muutama isokoinen ihminen, pari rottweileria tai muuta vastusta antavaa. Sinne vaan sekaan veitsen kanssa? Huh huh.
Todella outo keissi. Joku ei nyt täsmää. Onko siis mahdollista että mukana oli kuitenkin toinen mies. Tai, oliko poika harhainen, täysin sekaisin. - Anonyymi
Venäjäkielinen kotkalainen poika, jos luki venäjäkielistä Telegram-sovellusta ?
- Anonyymi00009UUSI
Google tarjoaa tekijäksi Daniel Jerchov nimistä äpärää. "Laadukkaita" sukusoluja vanhemmilla. Ois kannattanu pitää housut jalassa.
- Anonyymi00010UUSI
Emme tiedä kaikkea.
Murha on vakava asia. Mutta tarkemmin asioista tietämättä on vaikea sanoa mitään.
Eivätkä ne meille kuulu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?881960Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991212Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,181196Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol811014- 94904
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot154889Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt53824Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs56799Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv60769- 53704