Henkilökohtainen avustaja merkkaa työtunnit tuntinettiin. Ilmoittaako avustettava myöskin tunnit jonnekin, että niitä voidaan vertailla pitävätkö paikkaansa? Kaveri kehui, että voisi lisäillä tunteja, kun ei ole mitään työajan seurantaa. Hänellä siis työtunteja vähemmän mitä avustettavalle on tunteja myönnetty.
Henkilökohtainen avustajan työtunnit
3
318
Vastaukset
- Anonyymi
Jos on etukäteen sovittu esim. 5 tunnin työvuorosta, on avustaja oikeutettu saamaan tuon 5 tunnin palkan vaikka avustettavalla olisi käyttöä hänelle lyhyemmäksi aikaa. Pitäisi olla etukäteen suunniteltu työvuorolista käytössä.
- Anonyymi
Asiakkaalle on myönnetty avustusta 70h/kk. Hän ei kuitenkaan anna avustajalle niin paljoa työtunteja, koska ei ole tarvetta. Kuitenkin tuohon 70tuntiin asti on mahdollista saada palkkaa niin siksi siinä ilmeisesti on tuollainen porsaanreikä, että voi itse hiukan liioitella käytettyä tuntimäärää?
- Anonyymi
Kuulostaa oudolta.
Isompi työnantaja on parempi, kun hyväksyt sovitut tunnit sovelluksessa ja ne menee suoraan palkanlaskentaan.
Kukaan ei pääse väliin sotkemaan ja palkka on aina oikein.
Alalla on monenlaista yrittäjää ja kannattaa olla tarkkana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957