Kainuulle viestikultaa ja tulihan siinä myös hoppeeta.
Anne Kyllönen voitti
64
1448
Vastaukset
- Anonyymi
Turha Kähärän selitellä, olisi siinä 5 km matkaa ollut ratkaista asia.
- Anonyymi
Jasmi Joensuu hiihti 34 s nopeamman osuusajan kuin Anne, jolla ei sinänsä ollut kiirettä ennenkuin loppumetrillä, jossa meinas käydä häpiät.
- Anonyymi
Anne on ihana
- Anonyymi
Olos vapaa, hyvä kenraali, ei kuitenkaan liian hyvä. Krista ja Jasmin jäi yli sekunnin kilometrillä.
Fakta on kuitenkin se, että Jasmi Joensuu olisi voittanut koko kapinan.- Anonyymi
Hyvä Anne! 😀 Näytit epäilijöille, että et ole vielä 'vanhain kotiin' 😂 lähössä . Siitä vaan nuoremmat ohi, jos löytyy konetta...
- Anonyymi
Arvokisapaikoista voi tulla tiukkaa, kun Hilla Niemelä on viemässä sen neljännen paikan. Toivottavasti sopu sijaa antaa. Nyt tuo Oloksen pertsan perusteella ei voi oikein sanoa mitään.
- Anonyymi
Kyllä se jotain kertoo, vaikka kauden avaus. Jos Kyllönen olis ollu 30:s, matkaa kärkeen liikaa. Ei asiaa maailman cuppeihin..
- Anonyymi
Annelta ihan onnistunut viikonloppu Rukalla.
Ei tullut raskaaksi. Olo. - Anonyymi
Anne painottaa itseään distanssille, sprinttiä vain pakkotilanteessa. Varmaa suorittamista cupin pisteille.
- Anonyymi
Nyt kun Alikosken kausi katkesi leikkuupöydälle, saatte nauttia Kyllösen suorituksista vielä 2030 luvulla.
- Anonyymi
Hilla ottanut kehitysaskeleen takaperin.
Uhkana on, että ottaa silikonit ja alkaa myydä niitä. - Anonyymi
Davosissa ei Annea nähdä, sai passituksen b mieheksi, monen muun lailla.
- Anonyymi
Annella on fokus oikein asetettuna. Trondhaimissa ollaan iskussa, nyt arvoitetaan sponssitakkia.
- Anonyymi
10 km p Imatralla. Pärjääkö Antti Annelle ?
- Anonyymi
Annelta upea suoritus.
Saa siihen Anatube yrittää, pöppyrässä pitää tekniikka olla kunnossa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annelta upea suoritus.
Saa siihen Anatube yrittää, pöppyrässä pitää tekniikka olla kunnossa.Antti Tuisku oli senverran tuiskussa, että hävisi vain noin 30 s / km Anne Kyllöselle, Suomen Mestarille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annelta upea suoritus.
Saa siihen Anatube yrittää, pöppyrässä pitää tekniikka olla kunnossa.Eipä tuonne olleet maan parhaat vaivautuneet paikalle, lohdutusvoitto vanhalle...ohi on se ura..
- Anonyymi
Hyvä sm-viikonloppu, kultaa ja hopeaa, ei voi valittaa.
- Anonyymi
Viikonlopun kruunasi kassien tyhjennys .
- Anonyymi
Juuri, kun Kyllönen alkaa olla huippukunnossa, Suomen parhaat ja ulkomaanlykkijät eivät ole harmittavasti mukana.
- Anonyymi
Instassa muutakin kuin älyttömiä poseerauksia. Mutta ei juurikaan takapuolenkuvia tyyliin Vilma Tissinen.
- Anonyymi
Hyvin vedetty Russesissa. Pertsalla voitti Ryyttyä 1 min 10 sek.
Toiseksi paras suomalainen. - Anonyymi
On epäselvää, tahmasiko muillakin suomalaisilla kuin Kertulla pidot vieden liun ?
Aikaerot olivat kuitenkin liian suuret, että mitään mitaliodotuksia voidaan virittää. - Anonyymi
Eipä näy Annen eikä Johaukin nimeä Sveitsin osakilpailussa ?
Miksi, valmistuvatko yhdessä MMiin ?- Anonyymi
Vaan seurataanpa nyt näitä Annen korvaavia, tuleeko dns vai dnf....vai peräti nps..
- Anonyymi
Hakunila on Armoton mittari,
EI LÖYTYNYT ANNELLE VIELÄ KAATAJAA - Anonyymi
Kansallisen kärjen takaa 38 s, ajoi kiinni 2 km matkalla.
Ei meillä vaan ole Annen tasoista hiihtäjää kansallisiin kisoihin. - Anonyymi
Annelta väkevä suoritus viestissä, nopein osuus-aika koko kisassa. Toivotaan että sairastelut taakse jäänyttä elämää. Trondheim häämöttää jo.
- Anonyymi
Pasanen ei ole, vielä, jyrähtänyt lopullista sanaa.
Kansa luottaa Teemuun.
Mitalitoiveet henkilökohtaisilla matkoilla naisissa ovat yhä Kertun "leveillä" hartioilla. Kristalta ja Jasmilta löytyy vielä leveämmät hartijat, mitalinäkymät ovat olemassa, todennäköisyydet tietää Teemu, ei Temu. - Anonyymi
Iltahölmöille ylijumala Jylhä lausuu, ettei Kyllönen ole Trondin koneessa. Voi olla, että PasasTemukin on kuulolla.
- Anonyymi
SM sprintistä hopeaa.
Hoppee ei oo Häppyy - Anonyymi
Anne on kisakoneessa näillä näytöillä. Viestissä Suomen syömähammas, ratkaisee maallemme mitalin omalla osuudellaan. Harmi, että muilla meidän tytöillä ei nyt juuri kulje.
- Anonyymi
Hååkanissa Anne voitti Amanda Saaren noin 2 sek, nyt meni toistepäin ja kuvasta näki, että suksi kahnasi alamäissä.
- Anonyymi
Anne tulee vielä, euroviisuissakin näin hoilataan, Erika tulee, perässä Annekin luistattaa ich komme.
- Anonyymi
Anne mukana Salppurin 50 km, kaikki katsomaan.
- Anonyymi
Niinkuin Salpausselän 50 km näytti, Anne suomalaisista toiseksi paras eli todisti taas, miksi on täyttä maajoukkuekamaa.
- Anonyymi
Tulkaas paikan päälle katsomaan Talvivaaran SMiin 4.4, kun Anne pokkaa mitalin 5 km kisasta. Mono on taas syönnillä. Ryyttykin joutuu taipumaan.
- Anonyymi
Ryytty taipui Annelle liki minuutilla Iisalmessa, mutta Talvivaaran kaivosalueella tuskin hiihdetään.
- Anonyymi
Harmi, ettei Suomen ykköshiihtäjää valittu Trondheimiin. Menetettiin varma mitali.
- Anonyymi
kyllä tämmöisissä piirikunnallisissa kisoissa pärjää. pysyisi vaan noissa lusikka kilpailuissa. niin ei tuu paha mieli.
- Anonyymi
Se on Taivalvaara, ei Talvivaara
- Anonyymi
1978 Hilkka Riihivuori ja Helena Takalo ottivat MM kullan ja hopean Lahden 5 km: llä noin 19 minuutin ajalla.
Nykyisin koko maajoukkue kiertää saman lenkin alle 13 minuuttiin.- Anonyymi
Tasainen ja varma Taivalkosken vitonen
Sekä Suomen Cupin voitto - Anonyymi
Kun jalkaan laitetaan senaikainen kalusto ja vanha latu-ura, joka oli rankempi, ollaan suurinpiirtein samoilla minuuttilukemilla.
- Anonyymi
Posiolta nappasi ohimennen kaksi kultaa.
- Anonyymi
La 1.11 se taas alkaa. Onhan Anne viivalla ?
- Anonyymi
Anne on mukana ja pärjää, kunhan selkä on kunnossa.
40 vuotta ikää, ei menoa haittaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anne on mukana ja pärjää, kunhan selkä on kunnossa.
40 vuotta ikää, ei menoa haittaa.Anne täyttää 38 vuotta seuraavaksi. Yli 40 vuotiaanakin on pärjätty maastohiihdossa.
- Anonyymi
Nimi on lähtölistoilla, jännän äärellä ollaan.
- Anonyymi
Anne on huippu.
- Anonyymi
Kovasti tuli sukselta takkiin, ehkä liian vähän nousua suksessa. Jäykempi olisi ollut nopeampi.
- Anonyymi
Olos avasi jo hieman , Ryytyn kanssa sama fyysinen ikä. No, Rukan jälkeen alkaa sitten majo-paikkain pohdinta.
- Anonyymi
Anne on hyvällä tiellä silloin, kun alkukaudesta ei kulje. Tilanne muuttuu tammikuun kuluessa. Voi olla SMssä tai Hakunilassa skandikupissa jopa ykkösenä.
Itse olisin ottanut Annen mukaan tänne Thaimaahan tässä vaiheessa kautta ja täältä oltaisi kaivetty pallit esiin Fiemmen laaksoon.
- Anonyymi
A Kyll edustaa upeaa suon naisvartaloa, joka on luotu pientalon emännälle ja marjamettään. Siis erittäin soveltuva hiihtoon. Varsinainen Linkolalaisen elonkehän emäntä.
Iivo hevosmiehenä ymmärtää siitosjalostuksen tarpeuden. Nyt Rukalla on sitten Iivarin velvollisuus laskea siemen Anneen itämään.
Johaugin jalanjälkiä seuraten ! Anne Äidiksi, vielä kun jaksaa.- Anonyymi
Kun on kaksi saanut siitettyä, saattaa alkaa Lerpattamaan enemmäin kuin toimimaan.
- Anonyymi
Harri lykki Marja-Liisan kaksi kertaa tiineeksi ja nainen menestyi molemman lapsen saannin jälkeenkin.
- Anonyymi
Rukan ladut on Annelle tutut, siellä on paikka iskeä kärkeen. Kainuun nälkäkorvesta on aina noustu ja niin noustaan nytkin.
- Anonyymi
No niin, ihana Anne on taas maajoukkueessa.
JiiHaa ! - Anonyymi
Sijotus päälke 40 niin onhsn joo maailman parhaita!
- Anonyymi
Ei oo vielä herkistelly kuntoa esiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo vielä herkistelly kuntoa esiin.
Eikä herkistele, ohi on ja ohi olivat parhaat päivät jo 6-8 vuotta sitten.
- Anonyymi
Ylikuntoa korkeanpaikan harjoittelun jälkeen eli kova kunto on tulossa, kunhan lepää kunnolla ja tosiaan, herkistelyn se vaatii.
- Anonyymi00064
ensikauteen selkä seinää vasten ??
teloitettavat asetetaan selkä seinää vasten
pitääkö olla huolissaan ? - Anonyymi00066
Anne tulee Unariin kovassa iskussa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748