Kainuulle viestikultaa ja tulihan siinä myös hoppeeta.
Anne Kyllönen voitti
39
627
Vastaukset
- Anonyymi
Turha Kähärän selitellä, olisi siinä 5 km matkaa ollut ratkaista asia.
- Anonyymi
Jasmi Joensuu hiihti 34 s nopeamman osuusajan kuin Anne, jolla ei sinänsä ollut kiirettä ennenkuin loppumetrillä, jossa meinas käydä häpiät.
- Anonyymi
Anne on ihana
- Anonyymi
Olos vapaa, hyvä kenraali, ei kuitenkaan liian hyvä. Krista ja Jasmin jäi yli sekunnin kilometrillä.
Fakta on kuitenkin se, että Jasmi Joensuu olisi voittanut koko kapinan.- Anonyymi
Hyvä Anne! 😀 Näytit epäilijöille, että et ole vielä 'vanhain kotiin' 😂 lähössä . Siitä vaan nuoremmat ohi, jos löytyy konetta...
- Anonyymi
Arvokisapaikoista voi tulla tiukkaa, kun Hilla Niemelä on viemässä sen neljännen paikan. Toivottavasti sopu sijaa antaa. Nyt tuo Oloksen pertsan perusteella ei voi oikein sanoa mitään.
- Anonyymi
Kyllä se jotain kertoo, vaikka kauden avaus. Jos Kyllönen olis ollu 30:s, matkaa kärkeen liikaa. Ei asiaa maailman cuppeihin..
- Anonyymi
Annelta ihan onnistunut viikonloppu Rukalla.
Ei tullut raskaaksi. Olo. - Anonyymi
Anne painottaa itseään distanssille, sprinttiä vain pakkotilanteessa. Varmaa suorittamista cupin pisteille.
- Anonyymi
Nyt kun Alikosken kausi katkesi leikkuupöydälle, saatte nauttia Kyllösen suorituksista vielä 2030 luvulla.
- Anonyymi
Hilla ottanut kehitysaskeleen takaperin.
Uhkana on, että ottaa silikonit ja alkaa myydä niitä. - Anonyymi
Davosissa ei Annea nähdä, sai passituksen b mieheksi, monen muun lailla.
- Anonyymi
Annella on fokus oikein asetettuna. Trondhaimissa ollaan iskussa, nyt arvoitetaan sponssitakkia.
- Anonyymi
10 km p Imatralla. Pärjääkö Antti Annelle ?
- Anonyymi
Annelta upea suoritus.
Saa siihen Anatube yrittää, pöppyrässä pitää tekniikka olla kunnossa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annelta upea suoritus.
Saa siihen Anatube yrittää, pöppyrässä pitää tekniikka olla kunnossa.Antti Tuisku oli senverran tuiskussa, että hävisi vain noin 30 s / km Anne Kyllöselle, Suomen Mestarille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annelta upea suoritus.
Saa siihen Anatube yrittää, pöppyrässä pitää tekniikka olla kunnossa.Eipä tuonne olleet maan parhaat vaivautuneet paikalle, lohdutusvoitto vanhalle...ohi on se ura..
- Anonyymi
Hyvä sm-viikonloppu, kultaa ja hopeaa, ei voi valittaa.
- Anonyymi
Viikonlopun kruunasi kassien tyhjennys .
- Anonyymi
Juuri, kun Kyllönen alkaa olla huippukunnossa, Suomen parhaat ja ulkomaanlykkijät eivät ole harmittavasti mukana.
- Anonyymi
Instassa muutakin kuin älyttömiä poseerauksia. Mutta ei juurikaan takapuolenkuvia tyyliin Vilma Tissinen.
- Anonyymi
Hyvin vedetty Russesissa. Pertsalla voitti Ryyttyä 1 min 10 sek.
Toiseksi paras suomalainen. - Anonyymi
On epäselvää, tahmasiko muillakin suomalaisilla kuin Kertulla pidot vieden liun ?
Aikaerot olivat kuitenkin liian suuret, että mitään mitaliodotuksia voidaan virittää. - Anonyymi
Eipä näy Annen eikä Johaukin nimeä Sveitsin osakilpailussa ?
Miksi, valmistuvatko yhdessä MMiin ?- Anonyymi
Vaan seurataanpa nyt näitä Annen korvaavia, tuleeko dns vai dnf....vai peräti nps..
- Anonyymi
Hakunila on Armoton mittari,
EI LÖYTYNYT ANNELLE VIELÄ KAATAJAA - Anonyymi
Kansallisen kärjen takaa 38 s, ajoi kiinni 2 km matkalla.
Ei meillä vaan ole Annen tasoista hiihtäjää kansallisiin kisoihin. - Anonyymi
Annelta väkevä suoritus viestissä, nopein osuus-aika koko kisassa. Toivotaan että sairastelut taakse jäänyttä elämää. Trondheim häämöttää jo.
- Anonyymi
Pasanen ei ole, vielä, jyrähtänyt lopullista sanaa.
Kansa luottaa Teemuun.
Mitalitoiveet henkilökohtaisilla matkoilla naisissa ovat yhä Kertun "leveillä" hartioilla. Kristalta ja Jasmilta löytyy vielä leveämmät hartijat, mitalinäkymät ovat olemassa, todennäköisyydet tietää Teemu, ei Temu. - Anonyymi
Iltahölmöille ylijumala Jylhä lausuu, ettei Kyllönen ole Trondin koneessa. Voi olla, että PasasTemukin on kuulolla.
- Anonyymi
SM sprintistä hopeaa.
Hoppee ei oo Häppyy - Anonyymi
Anne on kisakoneessa näillä näytöillä. Viestissä Suomen syömähammas, ratkaisee maallemme mitalin omalla osuudellaan. Harmi, että muilla meidän tytöillä ei nyt juuri kulje.
- Anonyymi
Hååkanissa Anne voitti Amanda Saaren noin 2 sek, nyt meni toistepäin ja kuvasta näki, että suksi kahnasi alamäissä.
- Anonyymi
Anne tulee vielä, euroviisuissakin näin hoilataan, Erika tulee, perässä Annekin luistattaa ich komme.
- Anonyymi
Anne mukana Salppurin 50 km, kaikki katsomaan.
- Anonyymi
Niinkuin Salpausselän 50 km näytti, Anne suomalaisista toiseksi paras eli todisti taas, miksi on täyttä maajoukkuekamaa.
- Anonyymi
Tulkaas paikan päälle katsomaan Talvivaaran SMiin 4.4, kun Anne pokkaa mitalin 5 km kisasta. Mono on taas syönnillä. Ryyttykin joutuu taipumaan.
- Anonyymi
Ryytty taipui Annelle liki minuutilla Iisalmessa, mutta Talvivaaran kaivosalueella tuskin hiihdetään.
- Anonyymi
Harmi, ettei Suomen ykköshiihtäjää valittu Trondheimiin. Menetettiin varma mitali.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971513- 2091458
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59980Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31969Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K50747Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49735Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉53682En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40676The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut4673Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.34660