Jos käyttövoimavero matkailuautoista nousee viisinkertaiseksi niin karavaanareiden tulee saada Alkon kassalla viisinkertainen alennus tuotteista. Matkailuautot ja niillä liikkuminen lisäävät perheiden hyvinvointia monin tavoin ja vähentävät siten mielenterveysongelmia ja muita sairauksia. Näkee uusia paikkoja ja tapaa uusia ihmisiä seurustelun ja iloisen yhdessä olon merkeissä. Niin kesällä kuin talvella.
Verot matkailuautoissa
21
521
Vastaukset
- Anonyymi
Älä turhaan huolehdi! Nousee ne verot muillekin autoille samassa suhteessa ennenkuin edes osaat ennustaa. Asia on jo päätetty, vaan ei vielä julkaistu.
- Anonyymi
Ei se ole ongelma kun rahaa on
- Anonyymi
Valtion lypsylemähän se auto on ollut aina.
- Anonyymi
Joo, kyllä siellä uusissa paikoissa seurustellaan! Rillataan makkaraa ja juodaan viinaa!
Holistejä koko porukka! Verorahat menee niitten hoitoon!- Anonyymi
Kännissä ei saa ajaa autoa, mutta netissä saa öyhöttää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kännissä ei saa ajaa autoa, mutta netissä saa öyhöttää
Ehkä se toimii niin
- Anonyymi
Aivan mahtava
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kännissä ei saa ajaa autoa, mutta netissä saa öyhöttää
Mitä tarkoitat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kännissä ei saa ajaa autoa, mutta netissä saa öyhöttää
Kaikki on kännissä
- Anonyymi
Eikö ne karavaanarit pärjää ilman viinaa? Se viinakaan ei kyllä sitä pärjäämistä paranna. Miten se Alko ja viina niihin karavaanareihin liittyy? Bensiiniähän niiden tulisi saada jotta eivät olisi tien tukkona.
- Anonyymi
Eihän se, että käypi Alkossa tarkoita, että sieltä viinaa ostettaisi. Laatuviinejä vain ja rouville alkoholitonta, jotta pysyvät sävyisinä, hoitavat lapset ja tarvittaessa asettuvat kuljettajan paikalle kotimatkalla. Vakipaikoilla voi viipyä useammankin päivän ja jopa koko kesän jos viihtyy.
- Anonyymi
Ani harvassa matkailuautossa on bensiini moottori, dieselillä ne pääsääntöisesti käy. Eikä ne matkailuautot, ainakaan uudemmat ole tientukkona kuin joidenkin ohitusta osaamattomien mielestä.
- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Kyllä nyt jotakuta ketuttaa ja rankasti. Harmittaahan se, kun muut lomailevat matkailuautoilaan ja kun itsellä ei peruspäiväraha riitä kuin ruosteiseen skodaan ja kerran kesässä Pyhtään markkinoilla kaljatelttakäyntiin. Siinä sitä matkailukesän huipennusta 🤣
- Anonyymi
Karavaanarin kysymys aamuaterian jälkeen, onks kellään lainata romillemittaria?
- Anonyymi
Joten caravaanari on lainkuuliainen ja sääntöjä noudattava kunnon kansalainen. Lähdetkö sinä kostean illan jälkeen liikenteeseen ajokuntoa varmistamatta?
- Anonyymi
Yksi alkoholistin tunnusmerkeistä on se, että puhe kääntyy toistuvasti alkoholiin ja hän kytkee sen pakonomaisesti ympäristöönsä ja muiden alkoholinkäyttöön. Tätä tällaista puhutaan ammattipiireissä kuivadokaamiseksi, ja sitä havaittaessa pyritään kartoittamaan asiakkaan alkoholiriippuvuutta.
- Anonyymi
Aivan mahtava harrastus
- Anonyymi
Toi veronkorotus tappaa Suomessa asuntoautoilun.
- Anonyymi
Nousi jo
- Anonyymi
IHAN OIKEIN MÖKKIAUTON, MÖKKIVAUNUN OMISTAJILLE VETÄJILLE OLETTE VAIN TIEN TUKKONA AMMATTI LIIKENTEELLE, HOTELLIT, LAIVAT JA VUOKRAMÖKIT ON HUVIKÄYTTÖÖN. VETÄKÄÄ NIITÄ ROJUJA KOLME, NELI NUMEROISIA TEITÄ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114669Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734415Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951789- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61129Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127- 611010
- 67989
- 92958