Mitä mieltä porukka on täällä Tradenomiliitosta?
Olen liittynyt tuonne jo aiemmin, mutta on jo alkanut mietityttää tuolta ”poistuminen” johonkin muuhun liittoon.
Erityisesti ko. liitossa ”hiertää” se, että siellä pitää työttömänä ollessakin maksaa 50 prosenttia jäsenmaksusta.
Lisäksi heidän asiakaspalvelussaan olisi toivomisen varaa.
Heillä soittaessa täytyy käyttää 020-alkuista numeroa, joka ei ole normaalihintainen.
Jos asioitaan hoitaa mailitse, niin se ei ole oikeastaan sen parempaa.
Samasta asiasta voi joutua viestittelemään saman työntekijän kanssa jopa monta kertaa.
Tuonkin jälkeen voi olla, että minä puhun aidasta ja työntekijä aidan seipäästä, vaikka molemmat ovat kantasuomalaisia.
Esim. laitoin heille viimeisimmäksi mailia jäsenmaksutilanteeseeni liittyen pe:na 1.11.24.
Vielä tänäänkään 4.11.24 asia ei ole selvinnyt. Itse asiassa vaikuttaa siltä, että mitä useamman viestin heille samasta asiasta laittaa, niin sitä monimutkaisemmaksi koko kuvio menee.
Välillä tuntuu jopa siltä, että he ihan tahalleen vääntelevät ja kääntelevät asioita ihan väärinpäin, jotta saavat vai mahd. paljon aikaa kulutettua tmv.
Tuossa viimeisimmässä viestittelyssä pääongelmaksi muodostui jälleen se, että ihan kaikki seikat pitäisi osata heiltä lypsää. Mitään ei siis heidän taholtaan kerrota ns. oma-aloitteisesti.
Tuon takia olenkin nyt jo luovuttanut ko. tilanteen suhteen ja estänyt heidän mailiosoitteensa, jotta eivät pääse enää ottamaan minuun mitään yhteyttä.
Jossain vaiheessa tulen siis eroamaan tuosta liitosta, koska en enää jaksa tuota heidän vatvomis-/jankkaustyyliään asiassa kuin asiassa.
Viimeisimpänä, mutta ei vähäisimpänä, jos tästä on mahd. jollekin hyötyä…
Tuo viimeisin minulle TRAL:n puolelta pieleen vastannut työntekijä oli Anita Mellajärvi. Sitä edellinen oli Pia Kaarninen.
Noita on varmasti ollut muitakin, mutta tässä vaiheessa en vain ehtinyt tuon enempää ”kahlata” mailiani.
Huonojen kokemusten takia Tradenomiliiton vaihtaminen toiseen liittoon. Mihin? Onko hyviä ideoita?
Anonyymi-ap
0
128
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu675659Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti204377Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett172936- 1712274
- 171976
Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä
Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut1481869- 951402
- 681174
Harmi, se on
Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty171136Maailma pysähtyy aina kun sut nään
Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o771018