Minkähänlainen menestystarina tästä tulee?
Laukaan Leppäveden Hirviareena?
Anonyymi-ap
885448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 88
Vanhimmat
Mee äkkiä kyttäämään
Mittauskisa areena, se ois just hyvä.
Vitun siima ,tasasella tulee niin turpaan että herättyäsi puhut sujuvaa ranskaa ja kävelet 2 viikkoa takaperin..
Oohh suuret puheet ja pienet teot pojulla oohh
pelityyliin sopivampi nimi olisi ollut JänisAreena
Munanmittauskisat alkavat Hirvimiesten omistamalla hirviareenalla 16.12
Hanki lobotomia
Aasiareena
Lypsyjakkara Areena
Älä hauku Ullaa, hyvin lypsi, ikävä, rakastan..
Laukaassa, ei Laukaalla
Areenan nimeksi tulee ilmeisesti; Hirvi Reijo areena, viimeisimpien tietojen mukaan, rahoitus on yhtä kunnossa kuin hippos hankkeella..
Operaattorilta jo nyt rahat loppu, kaatuu kunnan (=veronmaksajien)syliin. Hankkeen vastustajat ovat olleet alusta saakka oikeassa, täysin turha ja kalliiksi tuleva hanke.
Kauanko Happee vielä pystyssä ? Suorittamattomia velkoja edelleenkin.
Mitä jos Hirviareena Oy:n annettaisiin mennä konkkaan
Kunnan tappioksi kai koituisivat ainoastaan tähän mennessä maksetut vuokrat ja kehitysyhtiön maksu osakkeista vai osaako joku sanoa paremmin
ja varsinainen hallit omistava yhtiö sitten ratkaisisi tulevaisuutensa. tuskin siellä liikemiehet jäävät ilman ideoita, vai onko tässä kunnalla piikki auki sinne suuntaan
Tolvanat tehneet 15 vuoden vuokrasopimuksen.
Te Laukaalaiset maksaatta kuule Kurikan Jaskalle ja kananpaska Tikalle seuraavat viisitoista vuotta vuokraa, jolla Jaska ja Jouni saavat hyvät voitot ja sitten ostatte vielä koko paskan toisella mokomalla summalla.
ryhmäkuri, lumedemokratia ja pirstaloidut prosessit tuottavat rakennusyrityksille areenaprojekteja
Aika monta tuntia padelia siellä sadaan pelata, ennenkuin maksut maksettu. Isot valtakunnalliset padel-firmat tehneet jopa 1000000€ tappiot vuositasolla.
Tuolla hallilla ei ole mitään tekemistä padelin kanssa 😂
tuosta kunnalle tarpeettomasta tai vähäkäyttöisestä hallista täytyy muokata uusi kunnantalo avokonttori väliseinillä ja päästää paikalle vain asioita oikeasti osaavia virkamiehiä ja -naisia. Ainakin parakki-kunnantalon vuokrista pääsisi eroon.
Oikea kunnon Kehitysyhtiö, voi Jumalan terve sentään.
valtapuolueet vaihtoon vaaleissa
Max. kusetus.
Pientähän tuo Laukaan hallipelleily on vielä tulevaan Hippos kusetukseen verrattuna.
Kupla puhkesi. Muuramessa vero% 6,9 ja Laukaassa 9,9%. Vieläkö korotetaan, että tämäkin jo valmiiksi perse aukisen kunnan kusetus saahaan maksettua ja uudet työssäkäyvät asukkaat häädettyä naapuri kuntiin.
Kehitysyhtiöyä johtaa kunnanhallituksen puheenjohtaja ja ja kunnanjohtaja.
Olikos Se niin, että kaikki nuo kunnanhallituksen puheenjohtajan omatkin yritykset ovat päätyneet konkurssiin?
Ja kunnanjohtajalla ei ole mitään bisnes osaamista eikä sopimus osaamista. On vain pyörittänyt tilastoja koko elämänsä?
Miksi ryhmäkuriin vedoten valtuuston jäsenet suostuu epäpätevien ohjaukseen, enemmistö päättää ryhmässäkin. Älkää antako kävellä osaamattomien yli, nouskaa vastarintaan. Vastustajaa ja jättäkää asioita pöydälle sekä vaatimaa enemmän ja useampia selvityksiä.
Jokainen ei ääni on ääni tulevaisuuden puolesta ja kuntavaaleissa älkää äänestäkää konkurssien puolesta....
Mikä rooli tässä sotkussa on ollut riskieurojen laskijoilla ja tulevaisuuskäyrien esittelijöillä. Jos kaduntamppaajakin näki aikoinaan hankkeen sopimuskuviot epäedulliseksi kunnalle, oliko virkahenkilöt päätösaikoihin lomilla vai täysin kuutamolla.
Tehkää siitä Laukaan kunnantalo ja kunnalliskoti.
Areenat, alttarit ja perunakellarit kiellettävä ehdottomasti!
Menestystarina tulee.
Varma tieto.
Paljonko se osakepääoman suuruus olikaan?
Vastuussa olevat laitettava oikeaan vastuuseen. Kunnan lakimiehet myös vaihtoon ja pikaisesti.
Edellisen orkesteripomon valinnoilla jatkettiin samaa laulua kuorossa ilman mitään suurempaa jarruttelua. Olisi syytä arvioida ovatko kaikki osalliset toimineet kuntalaisten etujen mukaisesti tuomalla riskejä esille ja esittämällä vaihtoehtoja. Osaamisen puute ei selitä asiaa, kun lähiaikoina julkituodut epäkohdat ovat niin selviä.
Laukaa sai turpiinsa. Sitä saa mitä tilaa. Happee suolle pelaamaan. Ei sentään menee hyvä suo pilalle.
Kyllä kunnanhallituksen puheenjohtajan on säälittävä tapaus. Piti oikein keski-suomalaiseen mennä itkemään omia päätöksiä. Ei ole oikea mies. Onkohan ruotsista tullut vahingossa vaihdossa sodanjälkeen?
Harmi kun ei ole karkausvuosi. Olisi voinut hamekankaan toimittaa mutta käyttääkö jo nyt kotona sellaisia?
On kyllä erikoinen "johtaja".
Onhan niitä telttajuhlia kesällä, joissa asioista taas voi sopia ja syntejä sovittaa.
Niin uskovat eivät ole kovinkaan järkeviä, rehellisiä tai välittäviä.
Normaalisti tällaisen flopin tehnyt kehitysyhtiön päätös olisi johtanut kunnanhallituksen puheenjohtajan erottamiseen mutta ei Laukaassa.
Laukaan kunnan asukkaat maksavat kiltisti kaikki kulut.
Voi voi, eihän se nyt tahallaan.
Sattuihan sitä nyt konkurssi toisensa perään, joten kyllä kunnan asukkaat haluavat maksaa miljoonia.
Koskia kunnanhallituksen puheenjohtaja on niin päätynyt niin jokainen maksaa maksaa 100€ kuukaudessa kehitysyhtiön päätöksistä.
Paljonko on kunnanhallituksen puheenjohtajan ja ilveslahden siivouksen osuus?
Nimi olisi pitänyt olla , Hirvi-Reijo areena..
Useimmilla tässä urakassa ollut liian suuret saappaat jaloissa.
Venäläiset omistaa 45%
Aika isot rahat pyörii, kun kunta on sitoutunut miljoonan euron kustannuksiin vuosittain 15 vuoden ajan.... Paljonko hallin rakentaminen maksoi? Mihin kaikki raha menee?
Ja nyt kun homma kaatui, niin puhutaan jopa 20 miljoonan tappioista kunnalle 15 vuodessa. Aika hurjaa.
Ketä oli tätä valmistelemassa?
Kunnanjohtaja?
Kehitysyhtiöt ja siellä kunnanhallituksen puheenjohtaja?
Ketä muita?
Mihinkä menee. No Kurikan ja kaverinsa taskuihin.
Ei ketään kiinnosta.
Kyllä veronmaksajilla on varaa maksaa ja jos ei ole muuttakoot pois Laukaasta.
Laukaa ei ole pers aukisten paikka.
Menköön Jyväskylään siellä on köyhät ja laiskat.
Hirviareena on sijoitusten aatelia!
Hirvimiesten areena!
Kummallinen tapaus.
Ähtärissä on meneillään poliisitutkinta, koska tehty salassa pandoille ym. tehdyistä tukirahoista. Missä viipyy Laukaan poliisitutkinta Hirviareenasta ?
Jospa meille Laukaaseen saataisi jostain virka-apua puhaltamaan tämä hulluus poikki.
Käsittämätön rahan lapioiminen jatkuu ilman päätöksentekoa !
Teillä tyhmillä ei ole mitään järkeä ja te ette osaa päättää rahoista.
Me olemme ainoita, jotka osaavat.
Olkaa tyhmät hiljaa ja jättäkää tärkeiden asioiden käsittely minulle.
SPERMA-AREENA
https://lakea.fi/asiointi/yhteystiedot/hallinto/
osaamista Seinäjoen suunnalla ... Lakeaaa haetaan konkurssiin ja asukkaat ihmeissään. Tuttu nimi Hirviareenaan liittyen myös tuolla puikoissa.
vuokrasopimus näyttäisi olevan 5vuotta kerrallaan, joten viisas uusi valtuusto älynnee irtisanoa ajoissa tuon sopimuksen.
Hiljaista on ollut tämän areenan markkinointi. Samalla valtuusto on menossa vaihtoon ja kunta vain makselee kiltisti osamaksulla miljoonan. Olisiko aika ryhtyä oikeasti töihin asioiden korjaamiseksi.
Laukaan virkahenkilöt kerää rahat kiinteistöveroista, lähettelemällä lappuja kuntalaisillle hirviareenaan😆.
Reijo tekee paluun Hirviareenalla 21.6
Se Kiiskilän poika panee hyvin oman kuntansa/ kaupunkinsa maksamaan vetoja. Lakean toimitusjohtaja ryövää uutta rahaa jo maksaneilta omaksi asunnon omistajilta. Onko Jaskko Kiiskilä käynyt jotain kouluja...valekaupunhinjohtaja ihan selvästi. Rahat menee omiin liiveihin..totisesti ..kumpa hän joutuis laskemaan kiviseinää Vaasan vankilaan mäin upeasta työnteosta. Jokainen kynnelle kykenevä rikostutkija tutkimaan syntisiä tekoja.
Hyväuskoisia kepun kunnan päättäjiä on taas jymäytetty. Rahat meni ja nyt kierrellään tönöjä kiinteistöverolle kiertelemässä pitkin maita ja mantuja😄.
Hyvinvointialuekkin joutuu valtion holhoukseen ja palvelut lakkaa 90 % varmuudella useammasta pisteestä Laukaassa. Homekiinteistöt kaatuu päälle huonosta kiinteistöjohtamisesta.
Nimeksi Reijo-areena, ja kuusmetrinen Hirvi-Reijon kisavälineen patsas pihaan. Taatusti tupa täynnä illasta toiseen.
Missäs Uusmaa ja Valkeinen kun ei oo kuulunu mitään aikoihin. Uusmaan ja Valkeisen matsin vois järkätä areenalle.
Reijolla on uusi pumppu!
Urmas pidätettiin pedofiliasta ja Kosti muutti Venäjälle
Coldplayn vois kutsua esiintymään sinne
Ketä oli päättämässä hirvi-areenan rakentamisesta? Tänne meni koululaisten luokkaretkirahat.
Onko muuten kukaan tehnyt poliisille tutkintapyyntöä päätöksen teosta ja mm. Talous vaikutuksista?
Oletteko varma, ettei rikosta ole missään vaiheessa tapahtunut?
En tule käymään hirviareenahallissa kertaakaan periaatteenkaan vuoksi. Törsääjät eivät tarvitse hiljaista myötätuntoa.
Reijo
nykyisen hallintoväen kuprua makselee nyt koko asukasporukka ja sama hallinto varmaan odottelee indeksikorotuksia etuihinsa
Kunnanjohtajalle pitää saada ansionkorotus, 10000e kuukaudessa on mielestäni varsin huono palkka työn nähden.
Osapuolettomat maksaa korkeina veroina ja maksuina kunnan törsäykset. Velkataakka painaa kohti pakkoliitosta.
kun nyt yle ja ksml myös kirjoittaisivat Laukaa uutisissaan tästä nykyhallinnon toteuttamasta hallijumpasta eikä kääntelisi ongelmia vain valtionosuusjärjestelmän syyksi.
Reijo areena
Oi Herramme Jeesus ilmesty paikalle jos olet olemassa rukoilen sinua apuun.
Sinun herrasi on Hirvi-Reijo
Hän antaa syntisi anteeksi Hirviareenalla
nykyisiä säästöohjelma kolmosia ihmetellessä olisi aika laittaa koko johtajisto joka tätä Hirveä metsästi - vaihtooon
Helmitaulut loppuvaltuusto kaudeksi laskuja opettelemaan. Mahalaskusta voisivat aloittaa opinnot.😁
Uskontoa moni onkin siellä jo opetellut.
Maalaiset yleensä luulee että tönöt pysyy ittekseen pystyssä niiku savimajat.
Reijo luulee
Pyhällä hengellä on tutkimattomat reitit.
luulisi tutkinta valmistuvan vähitellen ja kunta pääsisi irti näistä pienen piirin laatimista sopimuksista. Saisi koululaiset samalla takaisin heille kuuluvat rahat.
Reijon laatimista sopimuksista
Reijolle kuuluvat rahat
Hän mun synnit suuret poisti verellään, otti synnin orjan armoon, elämään, otti synnin orjan armoon, elämään.
Ai Reijo vai?
kikkelis kokkelis!
yksityisessä yrityksessä olisi tullut samantien johtajiston vaihto tällaisesta asianhoidosta
Reijon yrityksessä ainakin olisi