Kalastuslupa

Kertokaa näin satunnaiskalastajalle että onko
riittävää jos suorittaa valtion kalastuksen hoito-
maksun ja läänikohtaisen viehekalastusluvan, ok
joten tarviiko vielä maksaa jollakin joella
olevaa kalastuslupaa esim. 35€ jos sellainen mainitaan? ois kiva saada selvyys asiaan. On tää sekavaa
1487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyseisessä tapauksessa kyseessä on ns.erityiskalastuskohde jossa läänikohtainen viehekalastuslupa ei riitä kalastusluvaksi.
Pyydä luvanmyyjältä nähtäväksi päätös jonka mukaan ko.kohteessa ei läänikohtainen viehelupa riitä luvaksi.
Jos tällainen pätös sinulle esitetään (maksun perusteeksi) tällainen lupamaksu tulee suorittaa ko.kohteessa kalastamiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annina kirjoitti:

Kertokaa näin satunnaiskalastajalle että onko
riittävää jos suorittaa valtion kalastuksen hoito-
maksun ja läänikohtaisen viehekalastusluvan, ok
joten tarviiko vielä maksaa jollakin joella
olevaa kalastuslupaa esim. 35€ jos sellainen mainitaan? ois kiva saada selvyys asiaan. On tää sekavaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu