Miten jaksaa valvoa koko yö, kahvilla vai miten? Tämä on oman perussuomalaisuuteni suurin päivä nähdä miten Trumpin toinen tuleminen maan päälle johtamaan koko maailman paratiisiin!! en halua missata mitään ekstaasissa!!
Vinkkejä vaaliyön varalle?
34
296
Vastaukset
Saatana saapuu Trumpin hahmossa, voittaako hyvä pahan se selviää lähipäivinä.
- Anonyymi
Aloitus on huono provo.
- Anonyymi
Voi tavaton.
Minulle on yhdentekevää kumpi lopulta voittaa.
Kun kahdesta pitää valita, mielestäni Trump olisi parempi henkilö. Lyhytnäköinen pyrkyri Harris vain sotkee maailman asiat entisestäänkin.
Aavistan, että Harris tulee voittamaan. Kuitenkaan tämän takia en aio valvoa, mutta kun ei uni tule, niin voin kyllä joskus vilkaista nettiä.- Anonyymi
usan tilanteessa ei voi käyttää sanaa voittaa
koska se ei ole sama kuin valitaan
siellä on valitsijamiehet ENEMMISTÖVAALIT ei suhteelliset - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
usan tilanteessa ei voi käyttää sanaa voittaa
koska se ei ole sama kuin valitaan
siellä on valitsijamiehet ENEMMISTÖVAALIT ei suhteellisetAhaa. Joo, tuo vaalitapa on siekllä toinen. No, katsotaan, kumpi "valitaan".
Toivottavasti Trump.
Hassu setä, mutta parempi kuin Harris. - Anonyymi
Täysin samaa mieltä,
sama kmpi voittaa
MUU maailma on silti YHTÄ HULLU ja hullumaksi muuttuu,
voitti kumpi tahansa . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ahaa. Joo, tuo vaalitapa on siekllä toinen. No, katsotaan, kumpi "valitaan".
Toivottavasti Trump.
Hassu setä, mutta parempi kuin Harris.Bideeniä kovasti haukuttiin vanhanksi , iåaiis mites nyt kun vanhaa kääpä äänestetään.
Mielestäni pitäisi näissäkin asioissa olla ikäraja , koska kaikkea tapahtuu vanhenemassa kropassa . Olisko se 65 se paras yläraja maan johtajalle .
- Anonyymi
43 osavaltiota on siis jo ratkaistu
eli niissä ei kannata pitää vaaleja ollenkaan
esim. kalifornia on Harrisin
ja teksas Trumpin
sitten on seitsemän osavaltiota
joissa äänestys on tasan ja niitä sitten jauhetaan
en aio katsoa yhtään mitään
on aivan mahdollinen tulos että Harris voittaa ja Trump valitaan
jne - Anonyymi
Presidentin pitää olla jämerä. Siksi Donald jälleen.
- Anonyymi
Lopputus voi olla 50.5 sekä 49.5 % Donaldin hyväksi.
- Anonyymi
Toivottavasti ei sekopää Trump voita.
- Anonyymi
Syttyykö sisällissota kun Trumppi häviää vaalit.
- Anonyymi
Höpöhöpö. Jos Harris valitaan, pahuus voittaa. Ei sen kummempaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpö. Jos Harris valitaan, pahuus voittaa. Ei sen kummempaa.
Miksi Harris on pahuuden edustaja?
- Anonyymi
Saa nähdä valitseeko Amerikkalaiset taas hullun presitentiksi?eihän tuo voi olla täysjärkinen!?
- Anonyymi
Trump on asia isäntä, häntä iänestin ja hän lopettaa sotat
- Anonyymi
kommentoin palstamulkkuja sydämen kyllyydestä
- Anonyymi
Suomessa tehty kysely Harrisia äänestäisi melkein kaikki.
- Anonyymi
Usassa kaikki äänestäisivät suomesta halosta ja marinia
Tietysti äänestäisi.
Niin paljon kun media on häntä hehkuttanut ja haukkunut Trumpia.
Monikaan suomalaisista ei ole oikeasti selvillä USA:n politiikasta tuon taivaallista sen enempää kuin minäkään, mutta median vaikutus uppoaa heihin kuin kuuma veitsi voihin.
Sillähän ei ole mitään merkitystäkään mitä Suomessa äänestettäisiin. Vaalit ovat USA:n, eikä meidän.
- Anonyymi
Rysässä tehdyn kysen mukaan kukaan ei äänestäisi marinia
mutta kaiki ahlosta - Anonyymi
Vitsiä näin...
- Anonyymi
Voi veikkoset-nukutaan ihan rauhassa. Se Amerikan touhu on ihan ,, sanonko. Kuuntelin Teenmu Selänteen haastattelun. Hyvin on perillä asioista.
Siellähän ei ihmisiltä saa lain mukaan kysyä edes henkkareita ja monessa paikassa voi antaa äänensä.
Siis ihan bluffia pelleilyä!
Kaikenmaailman propakandaa kuulemma tulee tänne silmät suut täyteen.
Että HYVÄÄ YÖTÄ JA KAUNIITA UNIA.- Anonyymi
AIVOPESUA TULEE MEILLÄKIN USAN ASIOISTA.
USKOTTE KAIKEN!
Miten teistä on tullut noin lapsellisia että uskotte valhehtelijoihin?.
Eikö yhtään epäillystä,tulle ettei siellä eikä meillä ole asiat niinkuin Luulette?
Saatte nähdä pian missä unessa olette elänyt !,
Minä tajusin monta vuotta sitten mikä maailmaa vaivaa. Mistä kaikki outous johtuu ja ikävät asiat.
- Anonyymi
Menkää nukkumaan. Ei aknantanvalvoa mitään. Vaalit jonkinlaista ZIONISTI SAATANPALVOJAT mafia kaiken määrää on määrännyt tähän asti.
Silel tulossa loppu. - Anonyymi
Donaldin puolesta lyöisin jo vetoa!
- Anonyymi
Tutkija sano ,etä jos Trump voitas pitää alkaa täyttää vesiämpäreitä ja laitaa ruoka varastoon
- Anonyymi
No onkos ne vesiämpäriy jo täynnä ja montako päriä?
- Anonyymi
"Monikaan suomalaisista ei ole oikeasti selvillä USA:n politiikasta tuon taivaallista sen "
AIVAN näin. Tämä on osin Ylen syy ja siis maksetaan verorahoilla sen tähden moitittavaa. Aleksanteri- instituutin kom ja teivaisia raahataan studioihin ylistämään Nliittoa ja haukkumaan USAta. Vain USAn ydinasepelote estää enää Putinin hyökkäämästä Suomeen ja Ruotsiin Ehti Trumpin voiton nähdä aamullakin. Kahdeksalta avasin puhelimen ja siellähän tieto oli.
Vaikka olisin valvonut koko yön niin asiat ei olisi muuttuneet miksikään. Ihan hyvin ehdin nähdä tuloksen.
En kyllä eilen uskonut näin käyvän.- Anonyymi
Ei tietenkään kannata yöuniansa pilata toisen maan vaalien vuoksi . Joten sielläpä touhuavat omalla tavallaan .
Nais äänestäjiä todella ihmettelen , mutta sekään ihmettelynei johda mihinkään
- Anonyymi
Ei ole valvottanut ja televisiotakaan ei ole tarvinnut pitää auki . Koska tietää jo etukäteen miten vaalit menee.
Joten ihmettelee vaan itsekseen sitä maailman touhua. Eikä voi aina ymmärtää miten ihmiset oikein ajattelevatEilen kävi kylässä pitkään Bostonissa asunut sukulainen. Ei hänkään tahdo aina ymmärtää vaikka on asunut siellä kauan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.454636Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1113196Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2553149Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk1673116- 991496
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie291338- 1641116
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA61963Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril122937Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."33767