Tuo Jbus on kyllä melko pohja noteeraus liikennöitsijöistä. Aika surkeaa palvelua tuossa talossa... Muksumme on kulkenut koulussa tuon firman autoissa ja kuljettajat ajavat kuin reikäpäät ainaki muutamat heistä ja kaiken lisäksi ovat myös tosi töykeitä käytökseltään.. vissiin on talossa niin paska ilmapiiri että ei kuljettajillakaan kiinosta mikään.. Reklamaatiota firmaan pistetty lukuisia kertoja vaan eipä näihin oo vastausta ikinä saanu. Kalusto on kyllä nykyaikaista ja hienoa ja näihin ilmeisesti panostetaan kaikkeen muuhun paitsi autojen siisteyteen. Varmaan löytyy liikennöitsijöitä joilla vielä huonomminki asiat mutta jos koululaisia ajetaan niin kyllä näissä pitää noudattaa äärimmäistä varovaisuutta ja liikennöitsiän otettava vastuu millaisia kuljettajia ottaa töihin. Ei riitä se että autot ovat uutukaisia ja hienoja vaan ois kiva että myös kuljettajat muistavat asemansa siellä ruorin takana ja me vanhempina voimme olla turvallisin mielin siitä että lapsemme pääsee ehjinä kouluun j takasi.ois myös kiva että liikennöitsijä vastaa näihin reklamaatioihin mitä nyt ollaan laitettu lukuisia kertoja.. Jos näihin ei vastata eikä muutosta tapahdu niin tämä kaikkihan kertoo vain siitä kuinka paljon tällä firmalla mikään kiinostaa sen jälkeen kun kouluajot on saatu itselle ja eurojen saanti kunnalta on taattu ainaki muutamaksi vuodeksi. Eipä mulla muuta T: huolestunut kansalainen.
Jbus henkilöliikenne
1
149
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno ja uudenaikainen kalustohan Haapaselle on mutta siihenpä se sitte jääki🤣 oishan se tieten hyvä että panostais muuhunkin. Voi olla semmosta asioiden peittelyä että ihmiset luulee että homma toimii kun on uudet autot.
- Anonyymi
Pätee tuossaki kohtaa sanonta että kun pirulle antaa pikkusormen niin se vie koko käden🤣. Ottais ny kunta äkkiä pois siltä pikkusormen ja käden ja antas ne osaviin käsiin ennenku sattuu jotain.
- Anonyymi
LUKEKAA IS ONNIBUSSIN ROMUT HUKKUU VETEEN VARIKOLLA, ON SURKUHUPAISAA MITEN YHELLE SIPPIFIRMALLE SATTUUKAAN TOSI PALJO NEGATIIVISIÄ VASTUKSIA. JOS EI ONNIBUSSI AJASSA SITTEN ON OJASSA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1607169Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142628Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk481908Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141461Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901345Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271139- 711137
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631103Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.491095- 691017