Monta syytä olla ostamatta rajoitettu Iphone

Anonyymi-ap

18

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta miljoonat ostaa. Heinä-syyskuun maailman myytyimmistä puhelimista kolme kärkisijaa oli kalliita iphonea, sen jälkeen tuli halpis samsungeja.

      • Anonyymi

        Niin, 200 miljoonaa kärpästä ei voi olla väärässä. Paskan on pakko olla hyvää.


    • Anonyymi

      Juuri tilasin iphone 16 pro max puhelimen. Yli 2000€ saa kärsiä että saan sen. Miksi ihmeessä ketjun aloittaja on noin agressiivinen? Minulla on ollut iphone 3gs lähtien aina iphone ja kokeeksi joku 300€ android ja en pärjännyt sen kanssa vaan lahjoitin sen pois. Usein puhutaan pää höyryten rajoitetusta puhelimesta? Mitä se tarkoittaa? En ole mitään appia tarvinnut mitä en ole saanut appstoresta joten missä tilanteessa rajoitus tulee? Roskaa ja paskaa apple iphone lippulaiva 1T muistilla? En ymmärrä miten sen voi noin kokea? Puhelin toimii erittäin hienosti ja kosketusnäyttö on oikein mainio mitä ei todellakaan ollut 300€ paljon kehuttu android,se takerteli ja jumitteli oudosti. En tiedä yhtäkään syytä vieläkään miksi en ostaisi jatkossakin aina uuden iphone lippulaivan. Ei yhtäkään takuu asiaa ja vaihtelen joka vuosi tai joka toinen vuosi aina uuden. Nyt edellinen on 14promax 1T ja eipä ihmeempää enää kehitystä ole siunaantunut ominaisuuksiin tai kaipaamaani 2T muistilla olevaa iphonea. Toimii maalla merellä ja ilmassa oikein hienosti. Voisiko joku kertoa miksi puhelimeni on paska roska ja huonompi kun en itse sitä tiedä.
      Ps hipelöin joku samsungin lippulaivaa ja en yhtäkään syytä tiennyt miksi olisin semmoisen ostanut? Ei minkään valtakunnan hakinta halua ollut androidiin. Käytän win pöytätietokonetta pääasiassa ja toisessa tilassa on mac ja ipad promax lojuu missä sattuu. En tee töikseni tietokoneella mitään tärkeää mutta mac koneita on tutuilla työkäytössä.

    • Anonyymi

      Köyhät itkee.

      • Anonyymi

        En ole köyhä:) Vaikka on tällä hetkellä Xiaomi Mi 11i:)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ole köyhä:) Vaikka on tällä hetkellä Xiaomi Mi 11i:)

        Mutta ultrapaska laite buahaaa xiaomi buahahhaaaaaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta ultrapaska laite buahaaa xiaomi buahahhaaaaaa

        Oon ihan tyytyväinen tähän:)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oon ihan tyytyväinen tähän:)

        Mutta et anna muiden olla tyytyväisiä Apple iPhoneen? Miksi ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta et anna muiden olla tyytyväisiä Apple iPhoneen? Miksi ?

        Saa olla jos huvittaa😀 Sanoin vaan että olen tyytyväinen Xiaomiin😀


    • Anonyymi

      Apple ahh ihanaa kadehtimista ihanaa jatkakaa.

    • Anonyymi

      Miten rajoitettu tulee esiin? Mitä rajoitetaan ? Mitä ei voi tehdä kun on rajoitettu? Roskaa? Miten roska tulee esille ? Missä työssä rajoitteet tulee esiin?

      • Anonyymi

        Artikkelista selviää:)


    • Anonyymi

      Pari valheellista poimintaa, loppu lukeminen kun eihän tuollaista hölynpölyä viitsi lukea.
      "mutta Androidiin saa silti paljon enemmän mahtavia ilmaisia sovelluksia ja asetuksia."
      - Jos haittaohjelmat ja mainosohjelmat on niitä mahtavia niin valinta on sinun.

      "Myös tiedostojen siirtäminen tietokoneen ja matkapuhelimen välillä sujuu helpommin Androidilla. Kytke vain USB-johto tietokoneeseen, ja saat tiedostot käyttöösi, iphonen kanssa on käytettävä Applen kolmannen osapuolen sovelluksia...
      iTunes on Applen sovellus, iPhonessa riittää kuvien siirtoon ihan vain usb johto tai langattomuus.

      • Anonyymi

        Ihan faktatietoja on kaikki artikkelissa mainitut asiat..

        Itunes vaaditaan Windowsiin..


    • Anonyymi

      Mites tuo tietoturva ja tietosuoja Android puhelimessa verrattuna iPhoneen?

      • Anonyymi

        Yhtä hyvä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yhtä hyvä.

        Koskee vain Googlen omia Pixel puhelimia. Kaikki muut android puhelimet ovat tuolta osin täyttä skeidaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koskee vain Googlen omia Pixel puhelimia. Kaikki muut android puhelimet ovat tuolta osin täyttä skeidaa

        Kaikkia tunnettuja valmistajia.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe