Onko kellään kokemusta ko. mallista?
T630
--jätkä--
9907
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On kokemusta ja parasta on sen akun kesto. Samoin ei mikään herkkä hajoamaan. On saannut melkoisesti kyytiä ja toimii. Kosteutta ei kyllä siedä, sillä SE:n alaosa johon laturi laitetaan on sellainen, että siinä on liikaa kosteuden mentäviä aukkoja.
Hinta laatusuhden on huippu.
mutta mistä piuhan/vehkeen saa???
mutta mistä niitä kyseisiä piuhoja ja vehkeitä saa???
On oikeen hyvä! Ainoo, että valokuvalaatu ei ehkä ole niitä parhaimpia...
En tiedä mutta olisiko tällaisesta MPF-10 "salamalaitteesta" apua parempiin kuviin?
http://puhelinkauppa.com/product.php?xProd=111&xSec=84
Ollut käytössä noin kuukauden. Oikein hyvä ja
laadukas vehje. Kameran kuvalaatu vois ehkä
olla parempi, todella vähän olen käyttänyt sitä.
Digikameroilla saa parhaat saa parhaat kuvat tai
sitten on hankittava K750 tai vastaava. Hintaa
tosin tulee paljon lisää, ainakin vielä.
Juu, T630 on oikein hyvä kännykkä...
Mutta onko kenelläkään tietoa, kuinka saisin kuvia kännykästä tietokoneelle kaapelin avulla. Tietokoneelta kännykkään kuvien lähettäminen kyllä onnistuu Sony Ericssonin sivuilta saatavalla ohjelmalla, mutta miten tapahtuma onnistuisi toiseenkin suuntaan. Kännykän valikosta kun ei löydy kuvien lähettämiseen kuin vaihtoehdot MMS-viesti, sähköposti, bluetooth ja infrapuna. Eli onko kaapelin avulla mahdollista saada kuvat kännykältä koneelle?
Kaapelin mukana tulevalla ohjelmalla pystyy selaamaan kännykkää. Ja siis katsomaan ja tallentamaan kuvia myös sieltä. Minulla se ohjelma vaan teki sitä, että kun lopetti sen käyttämisen, piti kone aina käynnistää uudestaan. Muuten se parin minuutin kuluttua teki sen itse ja mitään varoittamatta.
Taitaa olla edullisin bluetooth-kamerakännykkä tällä hetkellä ja sen takia minä sen hankin. Kameralla ei kannatta ottaa muita kuin naamakuvia, muuten hyvä.