Jelpin Isänpäiväliputus

Anonyymi-ap

Olipas se nopea, kun lippu katosi jo ennen klo 14 salosta alas. Kiirettä pitää!!!

18

638

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomtoäijän piti päästä jämpsän porttiin puremaan munkkia

    • Anonyymi

      Ompa mielenkiintoinen elämä seurata jotain lipun nostoa ja laskua.Mene töihin, hanki elämä, anna muiden elää elämäänsä.

    • Anonyymi

      Liputukseen on omat säännöt.

      Niihin saa lisätietoa vaikka netistä.

      Mutta liputuspäivänä liputus alkaa 08.00 ja päättyy auringon laskiessa.
      -tänään aurinko laski ilmatieteelaitoksen mukaan klo 15.48.

    • Anonyymi

      no tämä ei ole uutta! monimuukin hoidetaan miten sattuu

      • Anonyymi

        Oikein naurattaa kuinka Jelppi Facebookissa kehuu, kuinka uusia sopimuksia tulvii ikkunoista ja ovista. Täytyy kyllä ihmetellä todellisuutta, sen verran kusemalla hommansa tekevät monessa paikassa. Taannoin kehuivat, kuinka puista pudonneiden lehtien siivoaminen on menossa ja kertoivat, ettei kannata huolestua kyllä paikalle tullaan. No tulivathan he ja lehtipuhaltimella puhalsivat noin 10 neliön alalta lehdet metsään ja muut alueet jäikin sitten puhaltamatta ja tulee jäämäänkin.


    • Anonyymi

      Piti keritä katos kahville....

    • Anonyymi

      Hyvä että oli edes sen aikaa. Yleensä Jelppi viis veisaa liputuspäivistä ainakin täällä konilan perällä.

      • Anonyymi

        Virrestä viis,minä veisaan.


    • Anonyymi

      Isännöitsijälle valitusta jos lippu on väärään aikaan laskettu

      • Anonyymi

        Isännöitsijät pitäis laittaa kiikkuu sinne lipputankoon, sen verran ovatten turhia


    • Anonyymi

      Ja yllättynyt oli kuka? Itku jopa postiluukun nimen vaihtamisesta, oli pikku kirjaimet jätetty että vaihda ite.

    • Anonyymi

      Lipun nostosta ja laskusta taloyhtiöt maksavat isoja summia vuosittain, sitten lippu vain käväisee ylhäällä...

    • Anonyymi

      Taitaa mennä aika pontevasti.

    • Anonyymi

      Niin no, meidän taloyhtiössä oli kerran suruliputus yöhön asti ja olis ollut ylikin ellei olis soitettu huoltoon että kantsis ottaa alas.

      • Anonyymi

        Eikös tuo suruliputus ole vaihtoehtoinen palvelu. Eli taloyhtiö sen saa mutta se maksaa vielä erikseen.


    • Anonyymi

      mutta meneehän se työaika siinä kun joka ikisen urakan tai muun laulaa facessa!

      • Anonyymi

        Koskas oletkaan johtajan töitä tekemässä kentällä nähnyt?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koskas oletkaan johtajan töitä tekemässä kentällä nähnyt?

        onko näin JN onko näin,toki hieman voi olla JN toki vain hieman.....


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2461
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      47
      1478
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1349
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1019
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe