Mitä tarttee tehdä?
Miten voi alottaa sukutuktimuksen
17
200
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa osallistua Sukututkimuskeskuksen päiville (FamilySearch). Näin että päivät ovat tulossa tässä kuussa. Sieltä saa kaiken avun.
- Anonyymi
Parempi olisi liittyä suomalaiseen sukututkimusyhdistykseen kuin johonkin ulkomaiseen juttuun.
- Anonyymi
Tuo FamilySearch on mormonien
- Anonyymi
Osta SUkututut ohjelma sillä löytyy kaikki
- Anonyymi
Skujutut ohelms
- Anonyymi
Tarkoitat varmaan SUKUJUTUT. Mutta se on vain tietokoneohjelma, johon voi tallentaa tiedot. Ne tiedot pitää kaivella jostain, ja siinä hyvänä apuna on liittyä sukututkimusseuraan.
- Anonyymi
Meillä on jo tehty sukukirja jossa kaikki on 3 senttiä paksu
- Anonyymi
Miksi pitää mennä mormonien luokse että voi tehdä sukututkimusta?
- Anonyymi
Hämeenlinnan sukututkimuskeskus . Saaristenkatu 16. Keskiviikko 13.11. -24 klo 15.00 - 19.00 Sukututkimusopetusta alkuperäislähteistä ja FamilySearch käyttö ja on tarjoilua.
- Anonyymi
FamilySearts on ulkomaalaisten juttu. Kuulin myös että rahoja on vaikea saada takaisin sieltä ja veloittavat luottokortilta mitään varoittamatta.
- Anonyymi
Meillä on kokonainen kirja suvusta
- Anonyymi
Järjetöntä kekskustelua
- Anonyymi
Mistä löytyy kuolinilmoitus?
- Anonyymi
Olen täällä Fuengirolassa maaliskuun alkuun - ei nyt tilaisuutta tähän
- Anonyymi
Inko eroa jos tekee sukututkimuksen isän tai äidin puolelta?
- Anonyymi
Ei ole eroa
- Anonyymi
Ensin otat korona rokotteen ja buusterin sitten tarkastellaan maailman onnellisinta pölvästiä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501477
- 591411
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101018- 60811
- 49794
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit84593Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556