He he heh heh hi hi hi hih...
Kyllä naapurissakin tolskataan. Ei kait kukaan muu voi olla noin tyhmä kuin metsästäjäeinari:
https://fi.newsner.com/uutiset/metsastaja-luuli-ampuvansa-villisikoja-erehtyi-pahasti/
Luuli villisioiksi
15
584
Vastaukset
He he he...
"Hänen mukaansa ponit näyttivät aivan villisikalaumalta""on todella outoa, että hän ampui kaksi hevosta, eikä vain yhtä. Ja tilalla oli ihmisiä"
Tämmöset pallinaamat ne vaan saa vapaasti liikkua aseen kanssa sekoilemassa. Kyllähän nuo pitäisi panna hoitoon ja eristää siihen saakka kunnes hoito on tehonnut. Ja näitä on paljon varsinkin Suomessa. Täällä vielä ovat jatkuvasti päissään. Metsästäjäeinarit.SudenYstävä kirjoitti:
"on todella outoa, että hän ampui kaksi hevosta, eikä vain yhtä. Ja tilalla oli ihmisiä"
Tämmöset pallinaamat ne vaan saa vapaasti liikkua aseen kanssa sekoilemassa. Kyllähän nuo pitäisi panna hoitoon ja eristää siihen saakka kunnes hoito on tehonnut. Ja näitä on paljon varsinkin Suomessa. Täällä vielä ovat jatkuvasti päissään. Metsästäjäeinarit.Huu hu hwh hwh he heh....
Metsästäjän oppikirjasta:
poni=villisika
villisika=poni
Tästä voidaan päätellä että villisika on poni ja poni on villisika.SudenYstävä kirjoitti:
Huu hu hwh hwh he heh....
Metsästäjän oppikirjasta:
poni=villisika
villisika=poni
Tästä voidaan päätellä että villisika on poni ja poni on villisika.Heh heh.....
Onhan noilla niin palhon samaa näköäkin. Ja luonnekin on samanlainen ja käyttäytyminen. Ei niitä niin vaan erota toisistaan. Ei, vaikka suorittaa hyväksytysti metsästäjätutkinnon.SudenYstävä kirjoitti:
Heh heh.....
Onhan noilla niin palhon samaa näköäkin. Ja luonnekin on samanlainen ja käyttäytyminen. Ei niitä niin vaan erota toisistaan. Ei, vaikka suorittaa hyväksytysti metsästäjätutkinnon.He he....
"He olivat myös saaneet viestin, että alueella liikkuisi villisika"
Eipä sitten muuta kuin ampumaan mitä tahansa kohti, sehän todennäköisesti on juurikin tuo alueella liikkuva villisika.SudenYstävä kirjoitti:
He he....
"He olivat myös saaneet viestin, että alueella liikkuisi villisika"
Eipä sitten muuta kuin ampumaan mitä tahansa kohti, sehän todennäköisesti on juurikin tuo alueella liikkuva villisika.Kylläpä alko taas hirnuttamaan, he he he. On tämä hauskaa. Miten voi tällaista olla olemassa? Maailmassahan tapahtuu jatkuvasti kaikenlaisia ihmeellisiä tapahtumia. Mutta tämä on jotain käsittämätöntä. Miten voi näin suurta tyhmyyttä olla olemassa?
SudenYstävä kirjoitti:
Kylläpä alko taas hirnuttamaan, he he he. On tämä hauskaa. Miten voi tällaista olla olemassa? Maailmassahan tapahtuu jatkuvasti kaikenlaisia ihmeellisiä tapahtumia. Mutta tämä on jotain käsittämätöntä. Miten voi näin suurta tyhmyyttä olla olemassa?
Ammutaan aitauksessa olevaa ponia villisikana?
Ja tuo tyyppi on vielä vapaalla jalalla!?
Kohtahan se ampuu pyöräilijää sutena hädissään.
Jos ihminen on noin sekaisin, niin sen täytyy olla hysteerinen susipelkuri.
- Anonyymi
Ei asiat aina niin yksinkertaisia ole. Tässä taas mustamaalataan pätevää metsästäjää. Tuohon kellonaikaan jo oli aika pimeää. Vaikeatahan se on laji erottaa varmuudella. Lisäksi ponilla ja villisialla on hyvinkin paljon yhteneväisyyksiä ulkonäön suhteen.
Molemmilla on karvapeite ja se voi olla hyvinkin samanvärinen. Ison villisian koko ja paino on jo hyvin lähellä pikku ponin luokkaa. Lisäksi alueella oli kiertänyt huhu, että siellä liikkuu villisika. Nämä näkökohdat huomioon ottaen ei ole mitenkään ihme, että vahinkolaukaus on tapahtunut. Itsekin metsästystä intohimoisesti harrastaneena ymmärrän, kuinka vaikeaa voi joskus olla tunnistaa ampumaansa kohdetta.- Anonyymi
😂 Metsästys vastainen palstatrolli ei ole metsästänyt kuin korkeintaan unissaan. 🤭
- Anonyymi
Mutta kannattaako sitä ampua jos ei tunnista? Siis jos näet vaikka ihmisen kontallaa mutta et oo 100% varma mikä se on, niin ammut vaan eka ja sitten meet kattoo kuka se oli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kannattaako sitä ampua jos ei tunnista? Siis jos näet vaikka ihmisen kontallaa mutta et oo 100% varma mikä se on, niin ammut vaan eka ja sitten meet kattoo kuka se oli?
Niin, sitä sopii tiedustella metsästäjältä eikä metsästyksen vastustajalta.
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kannattaako sitä ampua jos ei tunnista? Siis jos näet vaikka ihmisen kontallaa mutta et oo 100% varma mikä se on, niin ammut vaan eka ja sitten meet kattoo kuka se oli?
Jos ihminen on kontallaan, niin se jo muistuttaa normimetsästäjän mielestä niin paljon villisikaa tai vaikkapa jänistä, että pum pum vaan, antaahan paukkua.
- Anonyymi
SudenYstävä kirjoitti:
Jos ihminen on kontallaan, niin se jo muistuttaa normimetsästäjän mielestä niin paljon villisikaa tai vaikkapa jänistä, että pum pum vaan, antaahan paukkua.
Mites sun metsästys palstan puskatrollaus etenee? xD
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kannattaako sitä ampua jos ei tunnista? Siis jos näet vaikka ihmisen kontallaa mutta et oo 100% varma mikä se on, niin ammut vaan eka ja sitten meet kattoo kuka se oli?
Patologinen tunnistus on aina varmin.
- Anonyymi
Mitäs tosikot?? 🤣🤣
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt284088Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.462125Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471335- 831194
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381138Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251116Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä491047Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161935Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173861- 57845