Tullooko kota

Tiilitörmäntiellä näky olovan jo seipäetä ristissä,kotaako ne rakentaa?
91206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kotapa hyvinnii. Ja kotaan tulee oikea Lapin Kulta eli kotah***a myymään väsyneille matkamiehille lämpöä ja läheisyyttä.

Äänestä

Näyttää liittyvän postilaatikon tuentaan ja monesti se on pitkällään ollutkin. Tiessä lienee sillä kohdalla jokin " heitto " kun edellistalvena toisen kaistan liikenne siihen törmäili usemmankin kerran.

Äänestä

Luulisin tämän ristin viittaavan ortodoksisuuteen. Ortodoksinen uskonto on hyvin yleinen vienan karjalassa ja niin myöskin suomen puolella itäisessä suomessa. Karjalan evakkojen myötä ortodoksisuus on myös säilynyt vahvana suomalaisten keskuudessa.

Äänestä

Mikä lakkoaalto nyt on hyryllä kun ei viikkoon oo etistyny se kota ?

Äänestä

Sielä tieten suunnitellaan ja vejetään välillä henkeä hyvin suunniteltu on puoleksi tehty.

Äänestä

Nytten ei ole säähköä koko Tiilitörmäntiellä. Ei pysty rakentelemaan, eikä ole akkukoneitakaan...ja vaikka olisikin, kuka piru tuonne myteriin menee.

Äänestä

Missä tämä rakennus työmaa on ? Lehdissä ei ole ollut muistaakseni asiasta uutisointia, tuohan on aivan ennenkuulumatonta.

Äänestä
  • Yksi mielenvikainen keksii näitä aloituksia joka Kainuun kunnan Suomi keskustelupalstoilla ja itse kommentoi niitä mitä kummemmilla sanontoilla . Jäänyt ne mielialalääkkeet ottamatta .

    Äänestä

Lieneekö humalassa ajanu ojaan ? Kumma ettei saada pois liikenteestä mokomaa paskiaista. LLuulis joviran polliisi ommaisten kiini tuommosen ja pois kylällä vieväm. haittaa kylän elää mää tuo asukas monet ovat samanmielisiö

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tiilitörmäntiellä näky olovan jo seipäetä ristissä,kotaako ne rakentaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu