Enia Oy ja pakkosoitettu, paska rap-"musiikki"

Anonyymi-ap

Oletteko koskaan olleet "töissä" missään paikassa, jossa ihmiset istuvat lähes päällekkäin, koko porukalle pakkosoitetaan täydellä volyymillä 4 kajarista umpipaskaa räppiä ja sen jälkeen yritetään kaupata Elisan n. 50 eri tuotetta, jonka hinnoista ei yleensä ole tietoa sillä hetkellä kun asiakkaalle soitetaan.

Parhaimmillaan saatetaan kuulla jotain asiakkaan ininää mikäli johdot eivät 30v vanhoista kuulokkeista ei ole katki, ääniasetukset eivät ole vituillaan tai järjestelmät muuten vaan romahtele 3 minuutin välein. Ja jossa myyjien keski-ikä on n. 4 vuotta ja esimiesten 3v.

Jos tällainen toiminta kiinnostaa niin hakekaa ihmeessä Suomen ja Euroopan paskimpaan työpaikkaan - Enia Oy:lle. Itse menisin mieluummin Kiinaan tekemään näille hiilestä, lyijystä ja plutoniumista hiilineutraaleja, ympäristöystävällisiä ja kotimaisia 5G-reitittimiä.

5

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muista tarjota lisärit. Jää helpot rahat saamatta

      • Anonyymi

        Ai niin.

        Kyllä se titu sinne menee kun vaan törkkäsee. Jos ei tarjoa, tulee 30E sakko, mutta jos myy niin saa 2E provikkaa. Fiksu firma.


    • Anonyymi

      Ite olin kanssa. Surkee paikka. ihmisillä on jo kaikki liittymät ja nettiyhteydet ei ne niitä enää osta jos niillä on ne jo.

    • Anonyymi

      Hei, mutta ei Enia ole vastuullinen jos tilaa kiinasta luontoa tuhoten ja lapsityövoimaa käyttäen kiinalaisia reitittimiä. Vastuu loppuu siihen kun ne tulivat rajan yli. Joku toinen toi vaan ne maahan.

      Sama juttu etätöiden ja hiilineutraaliuden suhteen: työntekijä vaan tulee VAPAA-AJALLAAN jostain omalla autolla/junalla ja hukkaa matkalla resurssit. Ei Enia siihen mitenkään liity. Työntekijä ilmestyy vain toimistolle paskaa räppiä kuuntelemaan ja Enia on sen jälkeen vastuullinen. Tai tarkemmin ottaen vastuuta ei ole olemassakaan, koska Enia Oy:n tapauksessa vastuu on aina kuulijalla.

      T: Enian johtoryhmä, jolta puuttuu aivosolujen lisäksi useampi kromosomi päästä

    • Anonyymi

      mitä biisejä toimistolla soi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5595
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      223
      4561
    3. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      36
      4514
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      73
      4320
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4282
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      160
      3785
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      96
      3172
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      22
      3055
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3041
    10. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      10
      2150
    Aihe