Elisa: "Älä osta mitään päivä" black friday pe 29.11

Anonyymi-ap

Muistakaa kaikki kunnioittaa luontoa ostamatta mitään turhaa paskaa, tabletteja, liittymiä kännyköitä, tyhjänpäiväisiä kanavapaketteja yms. Elisalta.

Elisa on hiilineutraali operaattori ja tämän vuoksi älkää ostako heiltä mitään. Luonto ja ihmiskunnan keskimääräinen älykkyysosamäärä kiittävät samalla.

https://luontoliitto.fi/alaosta/

4

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuolaamme niin kovasti uusien kännyköiden perään, että kaikki järjen ääni ja varoitukset kaikuvat kuuroille korville 🤤 🙉

    • Anonyymi

      Kommunismi on hieno asia!

      Silloin loppuisi tämä järjetön kapitalismi! Kaupat notkuu valtavia määriä eri tuotteita vaikka ihmisille riittäisi esimerkiksi pari tuotemerkkiä tomaatteja.. Lisäksi vielä täysin ehjiä kulutustavaroita vaihdetaan uusiin koska uusimmissa on "hienompia ominaisuuksia". Luonto kärsii ja myös ihmisten rahat kun kaupat joutuu heittämään valtavia määriä ruokaa roskiin kun sitä on aivan liikaa ihmismäärään verrattuna.

      • Anonyymi

        Elisa...tuo hiilineutraali operaattori, HAHAHAHA xDD


      • Anonyymi

        Se ei vaan ole toiminut missään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 97
      1691
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1474
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1397
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      57
      1316
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1288
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      745
    Aihe