Elisa: "Älä osta mitään päivä" black friday pe 29.11

Anonyymi-ap

Muistakaa kaikki kunnioittaa luontoa ostamatta mitään turhaa paskaa, tabletteja, liittymiä kännyköitä, tyhjänpäiväisiä kanavapaketteja yms. Elisalta.

Elisa on hiilineutraali operaattori ja tämän vuoksi älkää ostako heiltä mitään. Luonto ja ihmiskunnan keskimääräinen älykkyysosamäärä kiittävät samalla.

https://luontoliitto.fi/alaosta/

4

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuolaamme niin kovasti uusien kännyköiden perään, että kaikki järjen ääni ja varoitukset kaikuvat kuuroille korville 🤤 🙉

    • Anonyymi

      Kommunismi on hieno asia!

      Silloin loppuisi tämä järjetön kapitalismi! Kaupat notkuu valtavia määriä eri tuotteita vaikka ihmisille riittäisi esimerkiksi pari tuotemerkkiä tomaatteja.. Lisäksi vielä täysin ehjiä kulutustavaroita vaihdetaan uusiin koska uusimmissa on "hienompia ominaisuuksia". Luonto kärsii ja myös ihmisten rahat kun kaupat joutuu heittämään valtavia määriä ruokaa roskiin kun sitä on aivan liikaa ihmismäärään verrattuna.

      • Anonyymi

        Elisa...tuo hiilineutraali operaattori, HAHAHAHA xDD


      • Anonyymi

        Se ei vaan ole toiminut missään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      609
      2772
    2. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      107
      1462
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1446
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1370
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1246
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      112
      1232
    7. 100
      1040
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      135
      1023
    9. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      940
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      871
    Aihe