Sukkien materiaaliksi ilmoitetaan milloin minkäkinlaista materiaalisekoitusta. Se tarkoittaa, että ne on tehty lumpusta eli jätteestä, joka ei kestä käytössä. Niinkuin sítten ei kestäkään. Ennätys on kesäsukat, jotka olivat jo kolmantena päivänä puhki!
Eikä olisi mahdotonta tehdä kestäviäkään: ostin 1960 -luvulla neljät täysnailoniset sukat. Kestivät 50 vuotta! Sitten 2000 -luvulla ostetut täysnailoniset Sidosteen sukat kestivät tuskin vuottakaan; kärjet ja kantapäät puhki. Oli pilattu kunnon materiaali pätkimällä liian lyhyiksi kuidun pätkiksi.
Nyt minulla on näitä uusia täysnailonisia rikkinäisiä sukkia noin 10 paria. Kaupoissa on myynnissä sukan teriä. Miten saisin niihin parhaiten liitettyä noitten Sidostee susisukkien varret? Sitä vartenhan ne sukanterät kai myynnissä ovat, että joku tekee niihin varret?
Ainakin Kymen Sukka Kouvolassa meni konkkaan kehnon laadun takia. En tiedä viieläkö Sidoste toimii vai onko sekin mennyt konkkaan kiinanpaskan voittaessa kilpailun. Siellä kiinassa kun yhtä kehno tuote maksaa paljon vähemmän kuin vastaava kelvoton suomalainen tuote. Ja alan kartellin takia kukaan ei uskalla tehdä kunnollisi sukkia!
Sukat jalkaan!
Anonyymi-ap
0
93
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643