Pikku maalaiskaupungin ihmiset ovat paniikissa. Nyt kun ensilumi on satanut, niin näkösällä on eläinten jättämiä jälkiä. Varmaankin paikallinen petoyhdyshenkilö on tutkinut jälkiä ja todennut ne lähes kaikki hirvittävän suden jättämiksi. Kylällä leviää paniikki ja hysteria. Susia on laumoittain joka puolella ja ne vaanivat lastasi. Kaupunginvaltuuston jäsenetkin ovat paniikissaa ja tekevät hädissään järjettömiä päätöksiä:
https://yle.fi/a/74-20125855
Hysteriaa alajärvellä
6
429
Vastaukset 6
- Anonyymi
Helppohan 😂 sieltä betonibunkkerista on huudella 🫣
Heh heh....voi hellanlettas:
"Jos oma pieni lapsi siellä kulkee pimeässä, niin huoli on erittäin ymmärrettävää"
Muuttakoot maalaiskaupungista oikeaan kaupunkiin jos noin pelottaa.- Anonyymi
SudenYstävä kirjoitti:
Heh heh....voi hellanlettas:
"Jos oma pieni lapsi siellä kulkee pimeässä, niin huoli on erittäin ymmärrettävää"
Muuttakoot maalaiskaupungista oikeaan kaupunkiin jos noin pelottaa.Siksihän te vihervassarit kaupungeissa asuttekin. 😂
Anonyymi kirjoitti:
Siksihän te vihervassarit kaupungeissa asuttekin. 😂
Heh heh....minähän tässä naureskelen sille kun pellet pelkäävät sutta. Minä olen susien ystävä.
- Anonyymi
Minä kuljin kotiini, tiettömän taipaleen taakse polkuja pitkin koulusta ja aamuisin kouluun. Koulumatka oli viitisen kilometriä. Talvella hiihtäen.
Oli -60 luku.
En pelännyt susia enkä pelkää nytkään vaikka korvessa asun. - Anonyymi
Nämä susipelkurit kun näkee ajokoiran jäljet niin ne on susien jälkiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731177
- 711122
- 67927
- 95859
- 49747
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois246745- 25659
- 72659
- 54646
- 40590