Toimiiko riistakamera 2G verkossa

Anonyymi-ap

Riistakamera (BURREL HD+SMS III) on toiminut moitteettomasti 2G verkossa n. 3 vuotta, virtalähteenä verkkovirta. Kamera toimii edelleen mutta ei lähetä kuvaa. Sim-kortti on tarkastettu ja toimii. Asetuksia ei ole muutettu. Lopetti lähettämisen vaikka mitään ei muutettu. Onko tietoa, miten lähetys saataisi toimimaan.

2

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Verkko toimii kyllä. 2G verkko on pystyssä vuoden 2029 loppuun. Liennekö kameran käyttöikä tullut täyteen?

      • Anonyymi

        Täällä Burrel S12 HD + SMS PRO ja täyteen tuli kameran oman ohjelmiston toiminta-aika. Kamera on vuodelta 2021, sähköpostiin tuli muutama kehotus päivittää. Arvasin homman tukalaksi ja viivyttelin. Kohtapa sitten lakkasi toimimasta enkä osannut päivittää. Olisi pitänyt raahta tiedostoa paikasta toiseen.... ja ohje oli hyvin, painotan hyvin monivaiheinen. En onnistunut päivityksessä.
        Jos vielä haksahdan rakkineeseen niin kameran oltava sellainen ettei päivityksiä tarvita. Edelleen kameran käytön sujuttava ilman sovellusta ja pilveä. Suoraan sähköpostiin on kuvan tultava.. Vänkäävät maksulliseksi käyttöäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      87
      1767
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      397
      1756
    3. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      379
      1733
    4. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      96
      1669
    5. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      51
      1344
    6. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      51
      1300
    7. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      291
      1183
    8. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      97
      1036
    9. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      168
      998
    10. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      43
      975
    Aihe