Disinformaatiota palstalla

Anonyymi-ap

Joissain kirjoittelussa oli väite, että yritys oli toiselta perännyt laskujaan oikeudessa. Kirjoittaja maalasi mielikuvan, että laskuttaja olisi mieleivaltaisesti laskuttanut laskutettavaa ja olisi jollain kepulikonstilla saanut oikeudessa laskunsa läpi.

Nyt oli verottaja hakenut konkurssiin tuota laskutettavaa yiritystä. Kappas kummaa, laskutettavalta yritykseltä löytyi maksuhalukkuutta myös verottajan suuntaan oikeudessa.

Eli alunperin yritysten välinenkin laskutus oli aiheellista, maksuhalukkuutta piti vain käydä oikeudessa lisäämässä. Mitään maalailtuja tekaistuja laskuja ei ikipäivänä ole ollutkaan. Konkurssikin vältettiin kun suoritukset verottajalle ilmaantuivat. Kaikki hyvin.

9

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Duunari taas teksteineen. Uskoo ken haluaa...

    • Anonyymi

      Kaksi asiaa, mitä duunari ei koskaan tee. Esiinny itsenään ja töitänsä kunnolla.

    • Anonyymi

      Tästähän on asiakirjat. Voisiko ap julkaista ne. Ensimmäinen on joitakin vuosia sitten tapahtunut riita-asia kahden osakeyhtiön välillä. Toinen on konkurssihakemus.

      Tänne niitä ei saa, joten oltava omalla nimellään toisella alustalla. Myös duunarin. Ellei sitten esiinny naisvaleprofiililla.

      • Anonyymi

        Kopio Uutisvuoksen uutisesta, firman nimi peitetty:

        ”Joutsenolaisen xxxxxxx Oy:n konkurssia on haettu peruttavaksi.

        Etelä-Karjalan käräjäoikeuden toimittaman asiakirjan mukaan perumista hakevat Verohallinto ja xxxxxxx.

        Vaatimusta konkurssin perumisesta perustellaan toteamalla, että velallinen on maksanut kaikki Verohallinnon saatavat konkurssin asettamisen jälkeen.”

        Ei mitään konkurssia, ei maksamattomia laskuja. Kaikki hyvin, hyperventiloimisen voi lopettaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kopio Uutisvuoksen uutisesta, firman nimi peitetty:

        ”Joutsenolaisen xxxxxxx Oy:n konkurssia on haettu peruttavaksi.

        Etelä-Karjalan käräjäoikeuden toimittaman asiakirjan mukaan perumista hakevat Verohallinto ja xxxxxxx.

        Vaatimusta konkurssin perumisesta perustellaan toteamalla, että velallinen on maksanut kaikki Verohallinnon saatavat konkurssin asettamisen jälkeen.”

        Ei mitään konkurssia, ei maksamattomia laskuja. Kaikki hyvin, hyperventiloimisen voi lopettaa.

        Hieno juttu, ettei mennyt nurin.

        Onko Tekijä ja Duunari Oy velkojana. Saisiko siitä vielä käräjäoikeudessa olevat laskuja koskeneet riidat. Nehän olivat täysin eri asia, kuin verot.


    • Anonyymi

      Ilmeisesti aloitus liittyy täällä asioitaan käsittelevään Tekijä ja Duunari Oy:ön. Odotellaan lisätietoja muun muassa asiakirjoista, joihin viitataan.

    • Anonyymi

      Ohops, mites tässä nyt näin kävikää🤭

    • Anonyymi

      Hommaa nyt apua sun mielen terveys ongelmasi

      • Anonyymi

        Duunarin terävimmätkynät taas yhdys sanojen apu koulu arvo sanalla 4 ketrovat mielen terveys ongelmitsaan.

        Hellanlettassentään mitä porukkaa...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1949
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1129
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      261
      950
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe