Hyosung Comet 650

Hyasintti650

Onko kenelläkään kokemuksia Hyosung Comet 650?
6 vaihde kuulemma tippuu 5 itsestään mutta takuu korjaa sen.

Kantsiiko ostaa moista hyasinttia?

4

2779

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kentshu
    • testissä

      vain moottori oli ok.

    • Bike

      Oon itekin miettiny tämmöstä, hiilikuitu-sliparin ja krossitangon jos laittas,ja minivilkut,ois varmaan ihan asia laite?

    • vuoden

      Ostin viime syksynä kaupan esittelypelin Devilin hiilarivaimentimella. Talven aikana laitoin pienen pleksin ja pienemmät peilit ja suutinsarjan sekä ilmansuodattimen modauksen (putken takia). Kesällä vaihdoin vielä crossistongan, koska alkuperäinen oli turhan kapea ja korkea.

      Pyörä on ketterä ja todella nopea kuuspuolikkaaksi. Takuuseen on menny lataus, joka hävis alkukesästä ja kaasarin kuminen imukurkku, jossa oli jo uutena orastava murtuma. Takuut ja huollot on toiminu ilman ongelmia ja kerralla kuntoon -periaatteella.

      Oon ajanu tän kesän aikana (ostin viime syksynä, ei ehtiny sillon ajella) kaikkiaan noin 13000 kilsaa, johon sisältyy mm. euroopan kiertue (5200 km) kaks päällä matkavarusteilla. Jarrupalat meni edestä aivan loppuun Saksassa Harz-vuoriston mutkateillä, Hampurissa vaihtoivat odottaessa uudet. Kahdet Pirellin takarenkaat on tullut kulutettua, potkua kun on modausten jälkeen n.73 hv takapyörältä dynottuna(kampiakseliteho kuulemma n. 90).

      Soundit on helvetin hyvät, ja rähinäasenne kohdallaan. Nykyaikainen alusta ja jarrut mutta analoginen mittaristo, ei tietokoneita ja kaasarisyöttö kertovat olennaisemman: Pyörällä on kertakaikkiaan hauska ajaa ja noi tekniikkakikkailut voi jättää sitten muunlaisille harrastajille.

      Vaihteiston kanssa ei ole ollut muuta kränää, ku kylmänä jos ei laita ykköstä huolella sisään, se voi tippua vapaalle.

      Kyllä, 8 tonnilla on vaikeaa saada enempää ajonautintoa jos hakee tuollaista rähinähenkistä mutkatie/kaupunkipyörää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3215
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      120
      1279
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1185
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      991
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      71
      988
    6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      178
      939
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      927
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      901
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      66
      870
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      804
    Aihe